Raseinių naujienų portalas

KitaPolitika

Teisingumo ministerija nemokamai atveria nuasmenintus politinių partijų duomenis

Bendradarbiaujant su Registrų centru, neatlygintinam naudojimui atveriami nuasmeninti Politinių partijų narių sąrašų informacinės sistemos duomenys, penktadienį pranešė Teisingumo ministerija.

Pasak teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos, pirmą kartą atveriami plataus masto politinių partijų duomenys leis visuomenei geriau pažinti partijų veiklą, teisinį statusą, sužinoti platesnę informaciją apie partijų narius, jų skaičiaus dinamiką.

„Teisingumo ministerijos vienas iš veiklos prioritetų – atvirų duomenų iniciatyvų įgyvendinimas, todėl ši iniciatyva prisidės prie strateginio Vyriausybės prioriteto – kurti visuomenės pasitikėjimą valstybe, vykdyti skaidrią ir atvirą duomenų politiką. Tikiu, kad atverti politinių partijų narių sąrašų duomenys sulauks didelio visuomenės dėmesio, bus naudingi viešajam sektoriui, žiniasklaidai ir visai visuomenei“, – pranešime cituojama E. Dobrovolska.

Atvertuose duomenų rinkiniuose galima rasti tokius duomenis, kaip partijos įregistravimo datą, narių skaičių, lytį, amžiaus grupę.

Pasak Registrų centro Strateginio vystymo direktoriaus Adrijaus Juso, atveriant naujus duomenų rinkinius „toliau sparčiai žengiame atviresnės, skaidresnės ir didesniu tarpusavio pasitikėjimu grįstos visuomenės link“.

„Suprasdami atvirų duomenų teikiamą naudą ir potencialą tęsiame įmonės strategijoje įtvirtintų tikslų įgyvendinimą. Neabejojame, kad kiekvienas Registrų centro atvertas duomenų rinkinys atranda savo naudotojus ir prisideda prie naujų aukštą pridėtinę vertę kuriančių produktų ar paslaugų atsiradimo“, – sakė A. Jusas.

Remiantis gruodžio 5 dienos Politinių partijų narių sąrašų informacinės sistemos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje veikia 24 politinės partijos, jos vienija apie 100 tūkst. narių.

Didžiausia pagal turimą narių skaičių politinė partija yra Lietuvos socialdemokratų partija, turinti 15,2 tūkst. narių, mažiausios politinės partijos turi šiek tiek daugiau nei 2 tūkst. narių.

Moterų ir vyrų santykis tarp politinių partijų narių yra labai panašus: 53 proc. visų politinių partijų narių yra moterys, 47 proc. – vyrai.

Lietuvoje yra ir 28 neveikiančios partijos, kurios jau yra išregistruotos iš Juridinių asmenų registro arba šiuo metu likviduojamos.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us