Raseinių naujienų portalas

Laisvalaikis

NVSC šventiniu laikotarpiu nustatė du epidemiologinių reikalavimų nepaisiusius renginius

Šventiniu laikotarpiu renginius tikrinę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovai nustatė du reikalavimų nesilaikiusius organizatorius.

Iš viso patikrinti 56 renginiai visoje Lietuvoje, kurie vyko tiek didžiosiose šalies koncertų salėse, arenose, teatruose, prekybos ir laisvalaikio centruose, tiek rajonų kultūros centruose, bibliotekose, antradienį pranešė NVSC.

„Pirmenybę teikėme renginiams, kuriuose dalyvauja daugiau nei 500 žiūrovų. Tokiuose renginiuose iš tiesų kyla didesnė rizika, be to, jiems nustatyti griežtesni reikalavimai, susiję su lankytojų srautų ribojimu. Tačiau tikrinome ir mažesnius renginius“, – pranešime teigia NVSC Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Ingrida Skridailienė.

Pažeidimai nustatyti baleto spektaklyje ir parodoje. NVSC užfiksavo, jog šių renginių metu nebuvo užtikrinama, kad eilėse būtų išlaikomas saugus ne mažesnis kaip dviejų metrų atstumas tarp asmenų ar asmenų grupių, nebuvo valdomi žiūrovų srautai prieš renginį, nustatyti pažeidimai, susiję su viešojo maitinimo vietų įrengimu ir asmenų iš skirtingų sektorių aptarnavimu.

Užfiksuota kaukių dėvėjimo (organizatoriai neužtikrino kaukių dėvėjimo kontrolės viso renginio metu) ir kitų pažeidimų. Organizatoriams pradėtos administracinių nusižengimų teisenos.

Patikrinti įvairūs koncertai, spektakliai, kino seansai, parodos. Nemažoje dalyje jų NVSC specialistai lankėsi kartu su policijos pareigūnais, savivaldybių administracijų atstovais.

Pagal nustatytus reikalavimus, į renginius, vykstančius uždaroje erdvėje, gali patekti tik asmenys, turintys galimybių pasą, renginių metu privalu dėvėti kaukes, be to, yra nustatyta, kaip turi būti skirstomi lankytojų srautai, kaip turi būti užtikrinama galimybė rankų higienai ir kiti reikalavimai.

Anksčiau skelbta, kad Kauno apskrities policija pradėjo administracinę teiseną dėl galimų pandemijos valdymo priemonių pažeidimų Gruodžio 29 dieną „Žalgirio“ arenoje Kaune vykusiame SEL koncerte. Pareigūnai sulaukė skundų, jog daugybė renginio dalyvių nedėvėjo kaukių, nesilaikė saugaus atstumo.

NVSC BNS informavo, jog dėl SEL koncerto atlieka tyrimą ir šiuo metu renkama su renginiu susijusi medžiaga. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us