Raseinių naujienų portalas

Kita

Laikinai neveiks e. sveikatos portalas

Penktadienį vakarą vyks planuotas e.sveikatos sistemos atnaujinimas, todėl laikinai nebus galima atsisiųsti galimybių paso, pranešė Registrų centras.

Anot jo, e.sveikatos sistema neveiks nuo penktadienio 20 val. iki šeštadienio 8 valandos.

Tuo metu nebus galima atsisiųsti ar atsinaujinti galimybių pasą ar Europos Sąjungos skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Atnaujinimo darbų metu taip pat nebus galimybės sveikatos priežiūros įstaigoms pateikti ar gauti duomenis iš e.sveikatos sistemos, pacientams ir sveikatos bei farmacijos specialistams prisijungti prie savo paskyrų, gyventojams įsigyti medikamentų su e. receptu. 

Minėtas buvo numatytas praėjusią savaitę, bet atidėtas įvertinus galimas rizikas ir siekiant geriau pasiruošti atnaujinimo darbams.

Sistemos atnaujinimo metu ketinama automatizuoti duomenų apie sveikatos priežiūros specialistus ir kitas įstaigas perdavimą iš Valstybinės ligonių kasos, Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos ir Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos.

Anot Registrų centro pranešimo, iki tol dalis duomenų būdavo perduodami ar atnaujinami pagal atskirus prašymus, todėl pilnas ir korektiškas duomenų perdavimas iš minėtų sistemų leis taupyti įstaigų darbuotojų laiką. Tai ypač aktualu vaistinėms, kurios neretai susiduria su problema, kai dėl neteisingų duomenų apie sveikatos priežiūros specialistus vaistinės negalėdavo perduoti duomenų apie su e.receptu įsigytus vaistus Valstybinei ligonių kasai.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us