Raseinių naujienų portalas

NaujienosSveikata

Pritrūkus darbuotojų svarbiose srityse leidžiama dirbti sergantiesiems COVID-19

Trūkstant darbuotojų nuo pirmadienio leidžiama dirbti gyvybiškai svarbių sričių atstovams, sergantiems besimptome COVID-19 forma ar po buvusio kontakto su sergančiaisiais.

Pirmadienį įsigaliojo toks sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio įsakymas, tačiau ministras pažymi, jog situacija šalyje dar nėra tokia kritiška, kad reikėtų dirbti sergantiesiems.

„Turime pasirengti labiau kritiškai situacijai nei dabar ir numatėme, kad būtų užtikrintos kritiškos, gyvybiškai svarbios funkcijos. Mes parengėme tvarką ypatingai ekstremaliai situacijai, kai ji jau būtų kritiška“, – penktadienį sakė A. Dulkys.

Ministro pasirašytu įsakymu nustatoma, kad nauja tvarka galios gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas vykdantiems darbuotojams, kurie privalo dirbti nepertraukiamai fiziniu būdu, „jei dėl didelio gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas vykdančių darbuotojų, sergančių COVID-19 liga skaičiaus neįmanoma užtikrinti gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų vykdymo“.

Minėtos išimtys bus taikomos daugiau nei 60-čiai įvairių subjektų energetikos, susisiekimo srityse, taip pat kai kuriems vidaus reikalų ir krašto apsaugos sistemų darbuotojams.

Sveikatos apsaugos srityje išimtys bus taikomos didžiajai daliai medikų – greitosios pagalbos, skubios pagalbos, COVID-19 skyrių, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiantys darbuotojai ir kt. Prie jų priskirti ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, laboratorijų ir kai kurie kiti darbuotojai.

Sprendimą dėl sergančiųjų darbo turės priimti darbdavys, kai susidarys toks darbuotojų trūkumas, jog nebegalės būti užtikrinamos gyvybiškai svarbios funkcijos.

Taip pat atnaujinus koronaviruso pandemijos metu galiojančius reikalavimus nuo pirmadienio kino teatro salėje tarp sėdinčių ne kartu atėjusių asmenų reikės palikti mažiausiai vieną laisvą kėdę, jeigu salėje vartojamas maistas ir gėrimai.

Šiuo metu kino teatruose šešerių metų ir vyresniems asmenims būtina dėvėti respiratorius, tačiau juos galima nusiimti kino salėje valgant ir geriant.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us