Raseinių naujienų portalas

LaisvalaikisNuomonėsVerslas

Į ką atkreipti dėmesį renkantis stacionarų arba nešiojamą kompiuterį?

Kompiuteris ar jis būtų nešiojamas, ar stacionarus yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, būtina darbui, mokymuisi ir laisvalaikiui. Į ką atkreipti dėmesį, renkantis kompiuterį? Kokį kompiuterį išsirinkti – stacionarų ar nešiojamą?

Stacionaraus ir nešiojamojo kompiuterio skirtumai

Stacionaraus ir nešiojamo kompiuterio vienas iš skirtumų yra užkoduotas pavadinime. Stacionarūs arba staliniai kompiuteriai yra tokie kompiuteriai, kurie nėra skirti nuolatiniam transportavimui. Toks kompiuteris namuose ar biure turi nuolatinę vietą ir norint jį naudoti reikia ir daugiau papildomos įrangos. O štai nešiojamasis kompiuteris yra sukurtas taip, kad kompiuterizuotą darbo vietą galėtumėte susikurti bet kur. Toks kompiuteris lengvai transportuojamas ir jam nereikia papildomos įrangos. Antrasis skirtumas – dizainas: stacionaraus kompiuterio dizainas gali būti lengvai derinamas prie namų interjero. Trečiasis skirtumas – galingumas.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis stacionarų kompiuterį?

Stacionaraus kompiuterio paieškas patartina pradėti nuo savo poreikių išgryninimo. Tai yra vienas iš būdų, padėsiančių išsirinkti tobulą kompiuterį, visiškai tenkinantį jūsų poreikius. Jeigu kompiuteris jums yra reikalingas tam, kad galėtumėte pažiūrėti filmą, pasiklausyti muzikos, paskaityti naujienas internete ar tiesiog rengti tekstus, galite rinktis ir pigų stacionarų kompiuterį. Vis dėlto, jeigu esate aktyvesnis kompiuterių naudotojas, pasvarstykite apie ekonominės (vidutinės) klasės kompiuterį su daugiau atminties. Aukščiausios klasės stacionarius kompiuterius turėtų rinktis asmenys, kuriems darbui arba pomėgiams yra reikalingas galingas kompiuteris, turintis itin gerą vaizdo plokštę, galingą procesorių, daugybę atminties ir daug RAM. Beveik visi stacionarūs kompiuteriai gali būti modifikuojami. Žinoma, kiekvieno kompiuterio modifikacijos galimybės yra skirtingos, tačiau beveik visus galima patobulinti.

Renkantis stacionarų kompiuterį, reikėtų atkreipti dėmesį į jo operacinę sistemą ir pasirinkti tokią, su kuria esate įpratę dirbti. Kitas labai svarbus aspektas – motininė plokštė. Šis kompiuterio komponentas yra labai svarbus, nes į jį jungiami visi kiti kompiuterio komponentai. Trečias dalykas – nederėtų susikoncentruoti tik į procesorių ir RAM, bet ir į vaizdo plokštę. Atsižvelgiant į tai, kad daugelio žmonių poreikiams pakanka vidutinės klasės procesorių ir 8GB operatyviosios atminties, geriau derėtų investuoti į kompiuterį su galingesne vaizdo plokšte. Pažymėtina, kad silpnesnės arba galingesnės vaizdo plokštės paprastai turi atitinkamai mažesnį arba didesnį serijos numerį. Būtent šis numeris gali jums padėti susiorientuoti vaizdo plokščių gausoje.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis nešiojamą kompiuterį?

Jeigu nusprendėte įsigyti nešiojamą kompiuterį, įvertinkite, kokiu tikslu kompiuteris jums reikalingas. Specialistai besirenkantiems naują nešiojamąjį kompiuterį rekomenduoja aiškiai išsiaiškinti visus jų parametrus. Vienas iš jų – procesoriaus galingumas. Pažymėtina, kad didesnės galios procesoriai prideda nešiojamiems kompiuteriams papildomo svorio, paskatina kaitimą, bet padidina spartą. Kitas svarbus nešiojamojo kompiuterio komponentas – vaizdo plokštė. Vaizdo plokštės būna dviejų tipų: integruotos ir dedikuotos (išorinės). Vaizdo žaidimų mėgėjams ir atliekantiems sudėtingus dizaino darbus rekomenduojama rinktis nešiojamus kompiuterius su dedikuota vaizdo plokšte, integruotą vaizdo plokštę turintys nešiojami kompiuteriai puikiai tiks darbui ir mokslams.

Renkantis nešiojamą kompiuterį būtina atkreipti dėmesį ir į jo atmintį. Kompiuteriuose yra 2 skirtingų paskirčių atmintys: vidinė ir išorinė. Kompiuterio kaina priklauso nuo vidinės atminties kiekio: kuo didesnė vidinė atmintis, tuo didesnė kaina. Svarbus elementas yra ir atminties tipas: SSD diskas užtikrina greitą failų perkėlimą ir didesnį našumą, todėl yra brangesnis už HDD diską, kuris yra lėtesnis. Galiausiai, atkreipkite dėmesį į kompiuterio jungtis, įvertinkite, kiek jų jums reikia ir ar galėsite prie kompiuterio prijungti visus jums reikiamus priedus.

Užsk. Nr.01-25

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us