Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Daugėja COVID-19 ligos atvejų Raseinių rajone

2020-10-09, Penktadieni Raseiniuose ivestas karantinas. 2020 m. Spalio 09 d. (Erikas Ovcarenko/BNS).

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau -NVSC) Kauno departamento Raseinių skyriaus specialistai informuoja, kad Raseinių rajono savivaldybėje daugėja COVID-19 ligos atvejų. Todėl būtina neatsipalaiduoti ir prisiminti svarbias ligos valdymo priemones.

Pirmiausia, jei turite ligai būdingų simptomų tai reiškia, kad jūs turite likti namuose ir kreiptis į savo šeimos gydytoją. Jei pajutote COVID-19 ligai būdingus simptomus ( karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, uoslės ar skonio praradimas, raumenų ir galvos skausmas, retesniais atvejais vėmimas, viduriavimas, nuovargis, šaltkrėtis), net jei esate pasiskiepijęs,  turėtumėte registruotis tyrimui dėl COVID-19 ligos nustatymo.

Taip pat svarbu prisiminti taisyklingą kaukių dėvėjimą, atstumų laikymąsi, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketą, rankų higieną, patalpų vėdinimą, dažnai liečiamų paviršių dezinfekavimą. Rekomenduojama vengti lankytis žmonių susibūrimo vietose, jei tai nėra būtina. 

Įstaigų vadovai turi atkreipti dėmesį į tai, kad š. m. spalio 7 d. atnaujintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. birželio 30 d. sprendimas Nr. V-1546 „Dėl valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, organizacijų ir įmonių bei kitų įstaigų veiklos organizavimo sąlygų“, kuriame numatytos darbo organizavimo būtinos sąlygos. Darbuotojai, aptarnaujantys įstaigos lankytojus, dirbantys uždarose erdvėse esančiose darbo vietose ir  bendrose įstaigos uždarose patalpose (koridoriuose, laiptinėse, liftuose ir pan.), taip pat gyvai organizuojamų posėdžių, pasitarimų ar susirinkimų metu turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną, išskyrus: neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį); uždarose erdvėse esančiose darbo vietose, kai darbo vietoje (kabinete, patalpoje) dirba vienas darbuotojas ir asmenims vaizdo, garso įrašų, transliacijų, spaudos konferencijų, interviu metu, kai užtikrinamas saugus atstumas nuo kitų darbuotojų ir (ar) dalyvių, išskyrus kai dėl veiklos pobūdžio to padaryti objektyviai neįmanoma.

Svarbu, kad įstaigose nedirbtų darbuotojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), išskyrus darbuotojus, dirbančius nuotoliniu būdu. Darbuotojams, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), būtų nedelsiant atskirti nuo kitų darbuotojų ir vyktų namo, tuomet konsultuotųsi Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiektu su savo šeimos gydytoju konsultacijai.

Kauno departamento Raseinių skyriaus vedėja Jovita Endrikė

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us