Raseinių naujienų portalas

Kita

Vyriausybė iš rezervo skirs 3,94 mln. eurų nuo karo bėgantiems ukrainiečiams priimti

Vyriausybė trečiadienį posėdyje nusprendė iš rezervo skirti 3,94 mln. eurų nuo karo bėgantiems ukrainiečiams priimti.

„Šie pinigai bus skirti nevyriausybinėms organizacijoms, kad atsirastų mobilios komandos, kurios gali teikti paslaugas. Matome, kad žmonės, kurie atvyksta, susiduria tiek su nežinomybe, labai didele psichologine įtampa, todėl reikalingos ir psichologinės pagalbos paslaugos, ir nukreipimo, ir kalbos vertimo, teisinės paslaugos, visi maitinimo, apgyvendinimo ir medikamentų – visi šie poreikiai bus aprūpinti iš šio paketo“, – trečiadienį žurnalistams sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Kaip nurodoma nutarime, nevyriausybinių organizacijų mobilių komandų veiklai užtikrinti skiriama 151,6 tūkst. eurų, maitinimui organizuoti – 1,97 mln. eurų, higienos, kitiems asmens reikmenims ir medikamentams įsigyti – 880 tūkst. eurų, trijų dienų maisto daviniams įsigyti – 275 tūkst. eurų.

Dar 667 tūkst. eurų skiriama Sveikatos apsaugos ministerijai sveikatos priežiūros paslaugoms finansuoti.

Ragina tapti globėjais

Ministrės duomenimis, šiai dienai užregistruoti 643 Lietuvą pasiekę pabėgėliai iš Ukrainos, dauguma – moterys ir vaikai.

Pasak M. Navickienės, laukiama ir niekieno nelydimų vaikų, todėl ji ragina pagalvoti apie tapimą globėjais.

„Pagrinde bus moterys ir vaikai. Taip pat laukiame ir žinome, kad bus nelydimų nepilnamečių, dėl jų Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba drauge su ministerija rengia pokyčius, kad būtų supaprastinta globėjų skyrimo tvarka“, – teigė ministrė.

„Pasinaudodama proga norėčiau pakviesti Lietuvos gyventojus, kurie svarsto galimybę tapti globėjais, šiandien turbūt yra geriausia akimirka, kai galima tokį sprendimą priimti, nes vaikų, kuriems reikės globos, bus ne tik lietuvių, bet ir tų, kurie bėgs nuo karo iš Ukrainos“, – pridūrė ji.

Kremlius praėjusią savaitę įsiveržė į Ukrainą ir pradėjo karą, sukėlusį pasipiktinimą visame pasaulyje. Rusija apsupo didžiuosius šalies miestus, tačiau ukrainiečių pajėgos intensyviai priešinasi puolimui.

Jungtinių Tautų duomenimis, dėl karo maždaug 677 tūkst. ukrainiečių teko palikti šalį, dalis jų keliauja ir į Lietuvą.

Vakarų valstybės į invaziją atsakė griežtomis sankcijomis Rusijai ir visokeriopa, įskaitant karinę, parama Ukrainai.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us