Raseinių naujienų portalas

NuomonėsSveikata

Vyriausybė spręs, ar pritarti SAM siekiui tapti septynių ligoninių dalininke

Vyriausybė trečiadienį posėdyje spręs, ar pritarti Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siekiui tapti septynių ligoninių dalininke.

Jei ministrų kabinetas šiam siūlymui pritars, valstybei visuotiniuose dalininkų susirinkimuose būtų suteikiama po 50 proc. balsų.

SAM siekia tapti Regioninės Telšių, Tauragės, Marijampolės, Regioninės Mažeikių, Utenos, Alytaus S. Kudirkos, Ukmergės ligoninių dalininke.

Sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė BNS anksčiau sakė, kad šis sprendimas reikalingas siekiant įgyvendinti gydymo įstaigų tinklo pertvarką.

„Mažos savivaldybės teikia pagalbą savo gyventojams, o čia išeina pagalbos teikimas už savivaldybės ribų. Savivaldybėms labai sunku susitarti (…), tai mes ateiname ir, turėdami savo aukštesnę reguliacinę ir politikos formavimo įtaką, galime tas savivaldybes šiek tiek pakreipti, kad jos susitartų“, – teigė viceministrė.

„Mes ieškome instrumento susitarimui“, – pridūrė ji.

Ministrų kabinetas jau anksčiau pateikė Seimui įstatymų projektus, numatančius jau nuo 2023-iųjų inicijuoti gydymo įstaigų pertvarką visose 60 šalies savivaldybių, ji turėtų trukti penkerius metus.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, esminis reformos principas yra mažinti stacionarinių bei didinti ambulatorinių paslaugų kiekį, patvirtinti bazinį medicinos paslaugų paketą įstaigai, užtikrinti skubią pagalbą visą parą, o sudėtingesnėms planinėms procedūroms pacientus nukreipti į stambesnes regionų įstaigas.

Be kita ko, steigiant naują darinį – sveikatos centrus, būtų leidžiama sudaryti bendradarbiavimo sutartis dėl paslaugų teikimo tiek su valstybinėmis ar savivaldybių, tiek su privačiomis įstaigomis.

Sveikatos centrai veiktų kaip koordinatoriai tarp skirtingų paslaugų teikėjų.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad daugumą savivaldybių domina galimi gydymo įstaigų tinklo pokyčiai. Tuo metu savivaldybių asociacija tikina, jog reformai nėra pasirengta ir ragina labiau įsiklausyti į savivaldybių poreikius.

Seimui pritarus, pertvarką užbaigti planuojama iki 2027-ųjų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us