Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Neįtikėtina lietuvių misija gelbėjant Charkivo vaikus – dalis jų atvyksta į Raseinius

Penktą parą trunkanti apie 100 žmonių pervežimo iš Charkivo misija, vadovaujama Gintarės Narkevičiūtės-Jurgelionės, artėja prie tikslo. Dalis atvykstančiųjų – apie keliasdešimt asmenų bus apgyvendinti Raseiniuose.

Nors girdime, kad iš Ukrainos Lenkiją pasiekė jau daugybė pabėgėlių, kurie keliauja į kitus Europos kraštus, tačiau būtent iš Charkovo žmonėms išvykti sunkiausia ir pavojingiausia. Šis miestas, karščiausiose naujienose jau pakrikštytas antruoju Stalingradu, dūsta griuvėsių dulkėse ir sužeistųjų bei žūvančiųjų šauksmuose. Tarp labiausiai pažeidžiamų – kaip visada kare – vaikai, kuriuos gelbėti ir saugiai išvežti tapo neįtikėtinų pastangų reikalaujančia misija. 

Šiuo metu visi vežami žmonės, tarp kurių neįgalūs vaikai, našlaitis kūdikis, lietuvė su  penkių mėnesių kūdikiu ir juos lydintys asmenys, saugiai kirto Europos Sąjungos sieną, dalis jų liks Lenkijoje, dalis atvyks ir į Lietuvą, kur juos svetingai su visa reikalinga priežiūra akliesiems vaikams pasitiks Raseinių rajono savivaldybė, o dalis pasieks ir Klaipėdos rajoną, − kur jau aštuonerius metus nuo karo nukentėjusiais vaikais besirūpinančios organizacijos „Asterix“ vadovė Anželika Ibrahimova buvusios parlamentarės Rasos Petrauskienės, jos bendražygių ir Klaipėdos rajono savivaldybės dėka stovyklavo su Ukrainos vaikais jau anksčiau. Į Anželikos pagalbos skambutį atsiliepusi Rasa Petrauskienė kartu su  Gintare Narkevičiūte-Jurgelione, nuo 2013 m. nuolatinių paramos misijų ir pagalbos Ukrainoje organizatore, vykdo šią pervežimo misiją, pareikalavusią daug ryžto ir sumanumo, į kurią įtraukti tik specialųjį pasirengimą turintys asmenys  Lietuvoje ir Ukrainoje.

„Svarbiausia, kad pavyko užtikrinti saugų pervežimą, − tačiau visi keliaujantys žmonės labai išvargę, patyrę milžinišką stresą ir šiuo metu esantys panikoje, − ypač vaikai, kuriuos karo siaubas iš tiesų lydi daug ilgiau nei šią karo savaitę, o jau aštuonerius Rusijos agresijos metus rytinėse Ukrainos teritorijose, − todėl jiems bus reikalinga psichologinė ir kita visokeriopa pagalba,“ − pasakojo Gintarė Narkevičiūtė-Jurgelionė.

Pasak misijos vadovės, nepaisant situacijos rimtumo, − kai reikia apgalvoti kiekvieną detalę ir kur pati detalė keičiasi žaibiškai kartais net po kelis kartus, pavyzdžiui, pirmasis rezervuotas autobusas buvo susprogdintas rusų armijos, o karo metu nelengva buvo rasti kitą vairuotoją, nes daugelis vyrų kare. Vis dėlto saugią sustojimo ir nakvynės vietą pavyko surasti su patogiais kambariais ir maistu.

Klostantis vis pavojingesnei situacijai, Charkivo vaikų gelbėjimo operacija yra tęsiama – ir šiuo metu toliau gelbėjamos vaikų gyvybės. 

„Darysime viską, ko reikia, kad padėtume, − sako Rasa Petrauskienė, − sulaukiame vis daugiau pagalbos šauksmų iš ukrainiečių, sužinojusių apie gelbėjamus neįgaliuosius vaikus, todėl nedelsdami pagalbą organizuojame toliau.“

Pirmieji atvyks į Raseinius, Kalnų g. 15A, jau šį vakarą.

Operaciją remia ir Jono Ohmano vadovaujama organizacija „Blue/Yellow“. Banko sąskaita: LT17 7300 0101 4089 4869, Bankas: „Swedbank“, Gavėjas: VšĮ „Mėlyna ir geltona“, Mokėjimo paskirtis: PARAMA, arba skambinti tel. 1482.

„Nuoširdus ačiū Lietuvos kariškiams, diplomatams ir visiems Lietuvos žmonėms, prisidedantiems prie mūsų operacijų Ukrainoje,“ – sako misijos koordinatoriai.

www.raseiniai.lt, Gintarės Narkevičiūtės-Jurgelionės ir  Rasos Petrauskienės informacija 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us