Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Radiacinės saugos centras: dėl atakos Zaporižios AE radiacijos pavojaus nėra

Rusijai atakavus Zaporižios atominę elektrinę Ukrainoje, Lietuvoje radiacinis fonas nepakitęs, reaktoriai nepažeisti, teigia Radiacinės saugos centras.

„Dėl karinių veiksmų Zaporožės atominės elektrinės teritorijoje, radiacinis fonas Lietuvoje nepakitęs, o meteorologinės sąlygos palankios – vėjas pučia nuo Lietuvos“, – penktadienio rytą pranešė Radiacinės saugos centras. 

Centro laikinoji direktorė Ramunė Marija Stasiūnaitienė LRT tvirtino, kad gaisras buvo kilęs ne pačiuose reaktoriuose, jie nėra pažeisti.

„Pagal turimą informaciją, gaisras buvo kilęs ne pačiuose reaktoriuose, tačiau šalia esančiame mokymo centre. Todėl, ką mes šiandien žinome, reaktoriai yra kol kas nepažeisti“, – pabrėžė ji.

Ji pridūrė, jog informaciją centras nuolat gauna iš Tarptautinės atominės energetikos agentūros, pagal paskutinius duomenis, kilęs gaisras atominėje elektrinėje yra lokalizuotas, o „dalis reaktorių yra atjungti ir neveikia“.

Centras taip pat ramina Lietuvos gyventojus, jog kalio jodido tablečių vartoti nereikia.

Ukrainos pagalbos tarnybos penktadienį pranešė, kad Rusijos pajėgoms atakavus didžiausią Europoje Zaporižios atominę elektrinę, joje kilo gaisras.  Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį apkaltino Maskvą griebusis „branduolinio teroro“ ir mėginant „pakartoti“ Černobylio katastrofą.

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) penktadienį apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną keliant pavojų visai Europai bei žadėjo siekti, kad artimiausiomis valandomis būtų sušauktas skubus Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdis.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us