Raseinių naujienų portalas

LaisvalaikisSportas

Planuojate įsigyti dviratį? 5 papildomi jo priedai, kurie tikrai pravers

Natūralu, jog šylant orams žmonės vis daugiau ir daugiau laiko nori praleisti gryname ore. Veiklų, ką galima veikti šiltuoju metų laiku, tikrai netrūksta, tačiau viena populiariausių iš jų vis dar yra važinėjimas dviračiu. Dviratis yra ta transporto priemonė, kuri gali padėti smagiai praleisti laiką, tyrinėti įvairias miesto apylinkes ar tiesiog būti labiau fiziškai aktyviems. Tad, jei ir jus sudomino toks universalus dviračio panaudojimas bei planuojate artimiausiu metu jį įsigyti, taip pat reikėtų žinoti, jog įprastai jam yra reikalingi tam tikri priedai, leisiantys važiavimą paversti dar malonesniu bei komfortiškesniu. Būtent šiame straipsnyje ir aptarsime, kokie gi jie yra bei kaip jie gali praversti.

Dviračių laikiklis

Dviračių laikikliai yra tai, ko dažnai prisireikia bene kiekvienam dviračio savininkui. Jie be galo tinka kelionėse, kuomet norisi saugiai dviratį nusivežti automobiliu į pasirinktą vietą. Taip pat, jei dviratį laikote garaže, koridoriuje ar balkone bei norite sutaupyti papildomos vietos, jums labiausiai tiks tokie dviračių laikikliai, kurie yra tvirtinami prie sienos ar net lubų, bei leidžia dviračius laikyti norimoje erdvėje itin kompaktiškai bei tvarkingai. Priklausomai nuo to, kokio tipo dviračių laikikliai jums yra reikalingi, jų kaina skiriasi – galima rasti tiek už keliolika, tiek už kelis šimtus eurų. Taigi, prieš rinkdamiesi, būtinai pagalvokite, kokiam tikslui šiuos laikiklius norite panaudoti.

Tinkama apranga

Taip pat siūlome iš anksto pasirūpinti ir tinkama apranga, jei važinėti planuojate aktyviai ir reguliariai. Įprasta dviratininkų susideda iš taip vadinamų dviratininkų šortų arba tamprių, marškinėlių, termo džemperio bei specialiai tam pritaikytų pirštinių. Šių drabužių ir aksesuarų modelių yra be galo daug, tad tikrai kiekvienas išsirinks sau labiausiai tinkantį variantą. Žinoma, prieš įsigydami aprangą, pagalvokite, kokiu metų laiku planuojate važinėti. Jei šiltuoju sezonu, galbūt jums visai nereikia tamprių ar džemperio ir pilnai užteks tik šortų ir marškinėlių?

Šviesą atspindintys elementai

Be viso to, neturėtų būti pamiršti ir tokie priedai dviračiams kaip šviesą atspindinčios liemenės, atšvaitai, žibintai. Norėdami užsitikrinti savo ir aplinkinių saugumą, būtinai pasirūpinkite šiais elementais. Tai ypatingai svarbu tuomet, jei mėgstate važinėti dviračiu tamsiuoju paros metu – atšvaitai, žibintai bei liemenė leis jus lengviau ir greičiau pamatyti kitiems eismo dalyviams. Atminkite, jog pagal Lietuvos kelių eismo taisykles, važiuodami važiuojamąja kelio dalimi, dviratininkai privalo dėvėti ryškios spalvos liemenę su šviesą atspindinčiomis detalėmis, dviračio priekyje turi degti baltos spalvos žibintas, o gale – raudonos. Taisyklės tikrai neapsiriboja vien tik šia, todėl būtinai pasidomėkite jomis, prieš išvažiuodami dviračiu iš namų.

Telefono laikiklis

Jei nenorite važinėtis dviračiu, neturėdami su savimi telefono, jums be galo gali pasitarnauti telefono laikiklis. Būtent jis užtikrins, jog telefonas važiavimo metu būtų saugus bei kad jūs jo nepamestumėte taip, kaip galėtumėte tai padaryti, įsidėję telefoną į kišenę. Priklausomai nuo jūsų norų ir poreikių telefono laikikliai gali tvirtintis ant dviračio rėmo ar vairo, arba galimi laikikliai ir ant rankos. Jei planuojate naudotis navigacija ar kita programėle, kurią reikia nuolat stebėti, tuomet greičiausiai patogesni jums bus tie modeliai, kurie tvirtinasi ant paties dviračio. Be abejo, tokiu atveju papildomai pasirūpinkite ir dėklu, apsaugančiu telefoną nuo lietaus, kuris gali netikėtai užklupti besivažinėjant.

Gertuvė

Paskutinis, tačiau tikrai ne mažiausiai reikšmingas dalykas, kuriuo reikia pasirūpinti – vandens atsargos. Žinoma, norint tai padaryti, yra būtina gertuvė. Gertuvė turėtų būti pakankamai talpi tam, kad nepritrūktumėte vandens net ir važiuodami atokesnėse vietovėse. Jų dizainų galima rasti pačių įvairiausių, todėl rekomenduojama rinktis tokį, kurį laikyti rankoje būtų patogu ir lengva. Tiesa, kartu su gertuve nepamirškite pasirūpinti ir jos laikikliu, kuris įprastai tvirtinasi prie dviračio rėmo.

Taigi, tikimės, jog šiame straipsnyje tikrai rasite kažką, kas galės jums pagelbėti ateityje. Atminkite, kad pirmiausia reikėtų nusistatyti savo tikslus, kam ir kada norėsite naudoti dviratį, o tik tada rinktis visus kitus jo priedus. Sėkmės!

Užsk.: 2022/03/28

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us