Raseinių naujienų portalas

KultūraLaisvalaikisŠiluvos šventovė

Šiluvos parapijos choristų išvyka į Anykščius

Įvairiais istoriniais laikotarpiais bažnytinis choras buvo vienas aktyviausių dalyvių Katalikų Bažnyčios apeigose. Greta dvasininkų, bendruomenės (sambūrio) ir kitų liturgijos dalyvių choras ilgus amžius užėmė privilegijuotą, išskirtinę poziciją. Choro giedojimas ne tik papuošia Katalikų Bažnyčios liturgiją – jis yra vienas aktyviausių liturgijos dalyvių ir jos apeigų prasmės atskleidėjų.

Šiluvos parapijos chorui jau beveik 10 metų vadovauja vargonininkas Vytautas Šveikauskas. Bendraminčių būrys keletą kartų per savaitę renkasi į repeticijas, kad aukojamų mišių metu susirinkusius džiugintų liturginiais giedojimais. Šiluvos parapijos choras savo balsiais džiugina ne tik Šiluvoje, jie dažnai kviečiami ir į aplinkines parapijas.

Darniai skambantis choras –nuolatinis komandinis darbas, o kas gali dar labiau suvienyti bendraminčius, jei ne kelionė? Dėka viešumo nenorinčio geradario, Šiluvos parapijos choras neseniai keliavo į Anykščių kraštą, kuriame buvo aplankyti turistams patrauklūs objektai, dalyvauta pažintinėse edukacijose.

Įspūdingame Arklio muziejuje Šiluvos parapijos choristai ne tik lankė ekspoziciją, bet ir mokėsi kepti duoną. O kur dar Lajų takas, Puntuko akmuo, Angelų muziejus, kelionė Siauruku? Anykščiai – kupinas atradimų kraštas. Choristai įveikė ne vieną pažintinį kilometrą. Malonūs įspūdžiai ir bendrystės jausmas – taip galima apibudinti išvyką.

O choras nebūtų choras, jei savo balsų stiprumo nenorėtų išbandyti pačioje aukščiausioje Lietuvos Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje Anykščiuose.  Šiluvos bažnyčios choristai kartu su klebonu Erastu Murausku dalyvavo šv. Mišių aukoje. Bendras, jungtinis šiluviškių ir Anykščių bažnyčios choras susijungė bendroje maldoje.

Esame dėkingi verslininkui padovanojusiam mums šitą nuostabią kelionę po Anykščių kraštą. Žinome, kad geri darbai daromi tyliai.

Nuoširdžiai dėkojame Anykščių Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčios choristėms, muziejininkėms, ypač p. Ritai, už pagalbą organizuojant kultūrinę programą.

Bendrai patirti malonūs įspūdžiai, bendrystė mus dar labiau suvienijo.

Šiluvos parapijos choro dalyviai

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us