Raseinių naujienų portalas

NaujienosSveikata

Ekspertai pritaria kaukių atšaukimui, sprendimą priims SAM

Sveikatos ekspertų taryba pritaria, kad daugelyje viešųjų vietų būtų atsisakyta apsauginių kaukių, sprendimą dėl to priims sveikatos apsaugos ministras, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Vakar buvo diskusija ekspertų taryboje, ekspertų taryba pritarė iš esmės, kad galima būtų priimti sprendimus, susijusius su kaukų dėvėjimo pakeitimais,  jas paliekant tik labai ribotose situacijose, gydymo, slaugos įstaigose ir tokiose institucijose, kur tas kontaktas gali būti pavojingesnis nei šiaip bet kur gyvenime“, – antradienį žurnalistams Seime sakė premjerė.

Ji pažymėjo, kad norint atšaukti reikalavimą viešose patalpose dėvėti kaukes Vyriausybės nutarimo keisti nereikia, tai reguliuojama operacijos vadovo sprendimais.

„Operacijų vadovo reguliavimo kitus modalumus Sveikatos apsaugos ministerija galėtų pristatyti tiksliau, nes tai yra jų sprendimas“, – į klausimą, kada gali būti priimtas sprendimas dėl kaukių, atsakė ministrė pirmininkė.

Šalies vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė praėjusią savaitę patvirtino, kad Lietuvoje gerėjant epidemiologinei situacijai dėl koronaviruso svarstoma atsisakyti privalomų kaukių, jas paliekant viešajame transporte ir sveikatos priežiūros įstaigose.

Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė sakė, kad kaukių turėtų būti atsisakoma balandį, dėl tikslesnio laiko dar nenuspręsta.

Lietuvoje šiuo metu galioja reikalavimas parduotuvėse, paslaugų teikimo vietose dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.

Kalbėdama apie epidemiologinę situaciją premjerė I. Šimonytė antradienį pabrėžė, kad pastarąją savaitę ypač pagerėjo situacija dėl užimtų reanimacijos lovų.

„Dabar turime gal keturiasdešimt kelis žmones, kurie užima reanimacijos lovas, jau seniai neatsimenu buvus tokio žemo skaičiaus“, – pažymėjo I. Šimonytė.

Statistikos departamento antradienį paskelbtais duomenimis, ligoninėse šiuo metu gydoma 1215 COVID-19 sergančių pacientų – maždaug pusšimčiu mažiau nei prieš parą, 45 iš jų – reanimacijoje. 

„Tose paprastose lovose, jei taip galima sakyti, skaičiai taip sparčiai nemažėja, bet ten truputėlį situacija tokia, kad ne visada lengva atskirti, ar žmogus atvažiavo dėl kovido ar su kovidu, kadangi pats kovidas pakankamai plačiai visuomenėje paplitęs, tai tas skaičius 1200 gali būti truputėlį klaidinantis, dėl to mes nuo rudens labiausiai orientuojamės į užimtas reanimacijos lovas, ten situacija ženkliai pagerėjusi“, – kalbėjo premjerė.

Ji taip pat patvirtino, kad tuo atveju, jei šį tendencija išsilaikys, bus galima kalbėti apie ekstremalios situacijos atšaukimą, tačiau tai tikrai nebus padaryta šią savaitę.

Valstybės lygio ekstremali situacija dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje buvo paskelbta 2020 metų vasario 26 dieną.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us