Raseinių naujienų portalas

KitaNuomonės

Sulaužytas mero pažadas Meno mokyklos bendruomenei

Prieš keletą dienų įsigaliojo ministrės pirmininkės I. Šimonytės pasirašytas nutarimas, arba– mainai. Raseinių rajono savivaldybės nuosavybėn perduodamas iki šiol valstybei priklausęs turtas Raseiniuose: Pedagoginės-psichologinės tarnybos patalpas T. Daugirdo g.7-2,  pastatą – garažą, kitus inžinerinius statinius adresu T. Daugardo 7,  negyvenamas pedagoginės-psichologinės tarnybos patalpos adresu V. Grybo 33-1, o iš Raseinių savivaldybės nuosavybes teise priklausantį pastatą esantį Maironio g. 7 (kur šiuo metu įsikūrusi policija) perdavė Šiaulių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

Daug aistrų sukėlusios diskusijos – bereikšmės

2019 metų pabaigoje virė aršios diskusijos tarp Raseinių meno mokyklos bendruomenės ir rajono mero Andriaus Bautronio, mat mūsų rajono politikai buvo sumąstę Meno mokyklą iškraustyti į Specialiosios mokyklos pastatą kitame miesto gale. Tam pasipriešino sukilusi mokyklos bendruomenė.

2019 m. lapkričio mėnesį savo socialinėje paskyroje, rajono meras A. Bautronis rašė: Išklausius susirinkusiųjų nuomonę ir įvertinus esamas galimybes buvo ieškoma alternatyvių sprendimo būdų . Vyko intensyvios derybos su Vidaus reikalų ministre, policijos komisariato atstovais ir kitais šia situacija suinteresuotais asmenimis. Buvo priimtas alternatyvus sprendimas, kuriam pritaria meno mokyklos bendruomenė. Nutarta , kad pasibaigus patalpų nuomos sutarčiai – sutartis nebus pratęsta, o į dabartinį policijos pastatą bus perkelta Raseinių meno mokykla. Meno mokykla dirbtų vienose patalpose, atsirastų naujos darželio grupės darželinukams, policijai būtų siūlomos kitos patalpos“ (kalba netaisyta, red. pastaba).

Policija į metus sumokėdavo 74 tūkstančius eurų, o pastato būklė – apgailėtina

Nemažą stresą patyrė Šiaulių apskrities  vyriausiojo policijos komisariato vadovybė, mat 2020 metų pabaigoje, žinodami, kad baigiasi nuomos sutartis (2021 m. spalio mėn.) su savivaldybės administracija, jie buvo atvykę tartis ir pristatyti savo viziją, bei norus. „Pradėję tartis su Raseinių valdžia sulaukėme siūlymų pasibaigus sutarčiai kraustytis lauk,“- tuomet apie bandymą susitarti kalbėjo Šiaulių apskrities vyriausiojo komisariato viršininkas Ramūnas Sarapas.

Tokių pasiūlymų šokiruotas komisariato vadovas tada guodėsi, kad pastato būklė, kurį policija nuomoja iš savivaldybės, švelniai tariant yra nekokia. „Nors pinigus už nuomą ima, tačiau jo būkle visiškai nesirūpina, o būdami nuomininkais mes neturime teisės imtis pastato renovacijos. Kiekvienais metais už nuomą mes sumokame 74 tūkstančius eurų, nors tokia situacija unikali visoje Lietuvoje. Policija nėra verslo įmonė,“- piktinosi R. Sarapas.

Policijos komisariatui mūsų rajono valdžia pasiūlė kelis toliau nuo miesto centro į kritinės būklės esančius pastatus, pavyzdžiui – Raseinių bažnyčios vienuolyno patalpas (kurios, beje, yra kultūros vertybių sąraše), Specialiosios mokyklos pastato trečią ir ketvirtą aukštą.

Rajono meras Andrius Bautronis tuomet argumentavo, kad nori šį pastatą išlaikyti savivaldybės rankose.

Neprižiūrimas pastatas – naujose rankose

Policijos komisariatas gan ilgai skelbė ir ieškojo tinkamų patalpų, tačiau jų deja, Raseiniuose neatsirado. Rajono valdžios siūlyti variantai policiją lengvai šokiravo, o rajono verslininkų siūlomos patalpos policijai buvo per brangios. Kas atsitiko Vidaus reikalų ministerijos koridoriuose ar ant ministro „kilimėlio“ – neaišku, tačiau neseniai „gimė“ sprendimas šį pastatą perduoti policijai. Šį kartą valdančioji dauguma per tarybos posėdį draugiškai pakėlė rankas „UŽ“ tokį sprendimą.

Tad šis, taip bandytas „išsaugoti savivaldybės rankose“ pastatas – nuo šiol kitose – tikėkimės tvirtuose ir ūkiškuose – Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato rankose.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us