Raseinių naujienų portalas

KultūraNaujienos

Režisieriaus M. Kvedaravičiaus kūnas parvežtas į Lietuvą, jis buvo sušaudytas

Mariupolyje Rusijos karių nužudyto režisieriaus Mariaus Kvedaravičiaus kūnas parvežtas į Lietuvą, jis buvo sušaudytas, teigia jo bičiulė, Ukrainos žurnalistė Albina Lvutina.

Apie tai moteris antradienį pranešė savo feisbuko paskyroje. 

Ji taip pat rašė, kad režisierius prieš nužudymą buvo paimtas į nelaisvę, o jį nužudžius, kūnas buvo tiesiog išmestas.

„Jis žuvo ne mašinoje nuo „raketos smūgio“, kaip skelbė žiniasklaida. Jį sušaudė. Bet visas detales turėtų nustatyti nepriklausomi ekspertai. Mantas žuvo ne balandžio 2-ąją, kaip buvo rašyta. Jį visą šį laiką mes visomis jėgomis stengėmės išvežti“, – rašė A. Lvutina.

Ji taip pat tvirtino, kad M. Kvedaravičiaus žmona jo palaikus išvežė per Rusiją, rizikuodama gyvybe – kad tai pavyktų, informaciją, pasak žurnalistės, teko nuslėpti.

Anot jos, kai apie režisieriaus mirtį pranešė prezidento Volodymyro Zelenskio biuras, jo žmona „su karstu jau kelias valandas stovėjo prie išvažiavimo iš Rusijos“. A. Lvutina tvirtino, jog mašiną ir kūną cinkuotame karste pasieniečiai apžiūrėjo „su ypatingu dėmesingumu“.

„Jo žmona padarė neįtikėtiną dalyką. Ji sugebėjo per apšaudymą rasti jo kūną Mariupolyje ir išvežti jį į gimtąją Lietuvą. Kad jos pačios nenužudytų, kad kūno nesunaikintų, teko slėpti informaciją (…). Mes keletą dienų kiekvieną minutę rizikavome, galėjome niekada nebeišvysti Manto ir jo žmonos. Šiuo metu jis jau Lietuvoje“ – tvirtino moteris.

Režisierius žuvo šeštadienį Ukrainoje, netoli Mariupolio, per Rusijos kariuomenės puolimą.

1976 metais gimęs M. Kvedaravičius 2011-aisiais sukūrė apdovanojimų pelniusį dokumentinį filmą apie karo nualintą Čečėniją ir nuolat dingstančius jos gyventojus „Barzakh“. 2016 metais režisieriaus dokumentinis filmas „Mariupolis“ pateko į Berlyno kino festivalį. A. Lvutina apgailestavo, jog jis taip ir nebespėjo sukurti pastarojo filmo tęsinio.

2019 metais pirmasis jo vaidybinis filmas „Partenonas“ buvo išrinktas į Venecijos kino festivalio konkursinę programą „Kino kritikų savaitė“.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us