Raseinių naujienų portalas

Kita

Šuns dieną priminė apie gyvūnų ženklinimo svarbą

Visus šunis būtina paženklinti ir įtraukti į Gyvūnų augintinių registrą. Tai Žemės ūkio ministerija kartu su Lietuvos kinologų draugijos (LKD) komanda balandžio 23 d. priminė į sostinės Vingio parką susirinkusiems šunų mylėtojams. Čia nepabūgę lietaus visuotinę Šuns dieną minėjo dresūros mokyklų, šunų mylėtojų klubų, gyvūnų prieglaudų, zoologijos verslo bei paslaugų atstovai.

Šventėje lankytojų laukė ne tik pramogos, bet ir edukacijos. Parke buvo įrengtos „konsultacijų stotelės“, kuriose renginio svečiai diskutavo apie šunų priežiūrą, galėjo sužinoti daug naudingos informacijos. Vaikai pramogavo LKD Mokymo centro ir Vilniaus kolegijos kūrybinėse dirbtuvėse, kur gamino žaislus savo augintiniams.

Renginio metu veterinarai nemokamai skiepijo šunis vakcina nuo pasiutligės, o už simbolinę 5 eurų kainą juos ženklino ir registravo.  Šia paslauga pasinaudojo  per 50 šunų augintojų.

„Ženklinimas ir registravimas itin svarbus, jei gyvūnas pasimeta. Pavyzdžiui,  pasimesti nusivijęs kitą šunį gali ir pats geriausias, paklusniausias šuo. Tad rūpinkimės savo augintiniais“, – asmenine patirtimi dalijosi žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, taip pat laikantis šunį.

Žemės ūkio ministerijos specialistai konsultavo gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo Gyvūnų augintinių registre (GAR) klausimais, papasakojo, kokias lengvatas ženklinant šunis, kates ir šeškus ministerija numatė socialiai remtiniems gyvūnų augintojams – jas galima gauti paženklinus savo gyvūną iki šių metų gegužės 1 dienos.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai konsultavo gyvūnų šeimininkus apie ženklinimo privalumus, taip pat pasakojo apie atsakingą gyvūnų įsigijimą, auginimą, kaip atpažinti žiaurų elgesį su gyvūnais.

Apie gyvūnų augintinių ženklinimą ir registravimą

Privalomasis gyvūnų augintinių ženklinimas mikroschemomis ir registravimas Gyvūnų augintinių registre įvestas siekiant užtikrinti gyvūnų gerovę, sudaryti galimybes nustatyti augintinių laikymo vietą, identifikuoti jų savininkus ir, esant būtinybei, imtis priemonių, leidžiančių pagerinti gyvūnų laikymo sąlygas. Tai – viena efektyviausių priemonių mažinti beglobių gyvūnų skaičių.

Taip pat svarbi ir užkrečiamųjų gyvūnų ligų kontrolė bei efektyvesnė viešosios tvarkos kontrolė.

Remiantis Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis ir kita augintinių statistika, Lietuvoje iš viso galėtų būti apie 550 tūkst. šunų ir apie 600 tūkst. kačių.

Daugiau informacijos ir artimiausių ženklinimo paslaugas teikiančių specialistų kontaktus rasite interneto svetainėje www.pazenklinkmane.lt

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us