Raseinių naujienų portalas

NaujienosPolitika

Tarybos posėdis: „balvonus“ lauk, didėja savivaldybės darbuotojų skaičius, Raseinių autobusai veš nemokamai

Šiandien į Raseinių rajono savivaldybės administracijos salę rinkosi rajono tarybos nariai, vyko 9-ojo šaukimo 49 posėdis. Darbotvarkėje buvo numatyta priimti 17 sprendimo projektų,  dalyvavo 23 tarybos nariai iš 25.

Darbotvarkėje pirmu klausimu buvo numatyta rajono mero 2021 m. ataskaita, tačiau svarstytas papildomas klausimas, kuris, mūsų rajono politikų nuomone, matyt ženkliai svarbesnis, nors visiškai visuomenėje neišdiskutuotas, t.y. Sovietų Sąjungos simbolių, esančių ant paminklų II Pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietose demontavimas. Tokių simbolių Raseinių rajone yra penki: Raseinių mieste, Girkalnio kaime, Šiluvos, Viduklės, Ariogalos miesteliuose.

Tarp tarybos narių kilo diskusija. Pirma, kodėl taip skubama, antra kas, kaip ir už kiek tai padarys. Valdančioji dauguma išdėstė vieningą nuomonę – sprendimą reikia priimti, nes gautas Kultūros departamento leidimas juos demontuoti. Kas, kaip ir už ką tai darys – bus matyti, ir paskutinis argumentas – tai turėjo būti padaryta prieš 30 metų.

Nors opozicija bandė įrodinėti, kad pirmiausiai tai turėtų būti suderinta su mūsų krašto gyventojais, kurie toli gražu ne visada galvoja taip pat, kaip valdančioji dauguma, tačiau net veldamiesi į diskusiją puikiai žinojo, kad valdančiųjų pusėje – balsų persvara ir bandyti įrodinėti savo tiesą –  tik laiko gaišimas. Tarybos narys, istorikas Algirdas Gricius bandė patarti „negyventi pagal madą“, neperrašinėti istorijos, o įrengti informacines lentas ateinančioms kartoms. „Nekiškim nagų į kapines,“- prašė politikas. Tačiau emocingai nusiteikusi valdančioji dauguma turėjo tik vieną argumentą – nugriauti. Diskusiją „užviršavo“ rajono meras Andrius Bautronis paminklus esančius karių kapinėse pavadinęs „balvonais“. 17-ai tarybos narių pritarus „balvonai“ bus demontuoti. 5 tarybos nariai susilaikė, vienas balsavo „prieš“.

Mero 2021 metų ataskaita

Rajono mero ataskaita didelių diskusijų nesukėlė, galbūt dėl to, kad vienas iš pirmųjų mero sakinių buvo – tai netik mero, tai visos tarybos ataskaita. Taiklus taktinis manevras? Negi kritikuosi savo darbą?

Tad pristatęs labai sutrumpintą 2021 metų ataskaitą gavo vos keletą klausimų iš opozicijos. Tarybos narys Darius Ulickas paprašė išvardinti 3 svarbiausius, mero nuomone, darbus.

Kaip svarbiausius darbus rajono meras įvardino Kultūros centro pastato renovaciją, įveiklintą hipodromą (tiksli mero citata) ir didžiausią –  2021 metų biudžeto įgyvendinimą.

Beje tarybos narei Aldonai Onai Radčenko pasiteiravus, kaip mero ataskaita pasieks gyventojus, buvo atsakyta, kad ji bus išleista lankstinuko pavidalu ir jau yra paskelbtas mero lankymosi grafikas seniūnijose. Savivaldybės internetinėje svetainėje jo dar nėra, tačiau grafiką galite rasti nusipirkę laikraštį.

Mero, ir žinoma tarybos 2021 metų ataskaitai pritarė 22 tarybos nariai, 1 „susilaikė“.

Gyventojų mažėja – valdymo „aparatas“ didėja

Tarybos nariai pritarė ir nuo šiol Raseinių rajono savivaldybės administracijoje atsiras papildomas viešųjų pirkimų skyrius. Savivaldybės administracijoje nuo šiol dirbs 195 specialistai, 6 daugiau nei iki šiol. Argumentai labai paprasti, administraciniai krūviai ir reikalavimai didėja. Opozicijoje esantis tarybos narys Vaidas Kuzmarskis stebėjosi, gyventojų mažėja, mokyklų mažėja, pavežėjimo paslaugų reikia vis mažiau, ligoninėje paslaugų mažėja, o administracija, valdininkų skaičius „pučiasi“.

Rinkimai prasideda!

Artėjant rinkimams, kaip juokavo tarybos nariai, net konkurentų partijos įrašytos idėjos pradeda atrodyti protingos. Darbo partija į savo rinkiminius pažadus buvo įtraukusi nemokamą viešąjį transportą. Ką gi, šiandien šis pažadas Raseinių rajone virto realybe.  Nuo liepos 1 d. UAB „Raseinių autobusų parkas“ keleivius nemokamai veš ne tik miesto, bet ir priemiesčio maršrutais. Kitas klausimas, kiek liks tų maršrutų? Atsakymas – nedaug.

Lietuvoje yra netoli 10 savivaldybių, kurios jau yra priėmusios tokį sprendimą.

Maršrutų sąrašas:

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us