Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Užsiregistravo 27 tūkst. norinčiųjų studijuoti, daugėja besirenkančių pedagogiką

2

Likus savaitei iki bendrojo priėmimo į aukštąsias šalies mokyklas pagrindinio etapo pabaigos užsiregistravo beveik 27 tūkst. stojančiųjų, daugėja besirenkančiųjų pedagogiką, pirmadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). 

Iš minėtų 27 tūkstančių užsiregistravusiųjų pateikti prašymus studijuoti, norimas programas išsirinko ir pageidavimus į jas priimti pateikė jau per 17,8 tūkst. stojančiųjų. 

Anot ministerijos, daugėja norinčiųjų aukštosiose mokyklose studijuoti pedagogiką. Šiuo metu ugdymo mokslus kaip pirmąjį prioritetą išskiria 726 būsimi universitetų ir 634 būsimi kolegijų studentai. Pernai panašūs skaičiai – 724 ir 656 – fiksuoti jau pasibaigus bendrajam priėmimui. 

Per tūkstantis stojančiųjų jau turi ir teigiamą motyvacijos pokalbio, reikalingo stojant į pedagogikos studijas, įvertinimą. 

Besibaigiant šių metų bendrojo priėmimo pagrindiniam etapui, būsimi studentai savo prašymuose aukščiausiu prioritetu daugiausia išskiria universitetines socialinių ir sveikatos mokslų, verslo ir viešosios vadybos, menų bei informatikos mokslų studijų krypčių grupių programas. 

Ateinančiais studijų metais siekiantieji studijuoti kolegijose daugiausia renkasi sveikatos mokslų, verslo ir viešosios vadybos, inžinerijos mokslų studijų krypčių grupes. Tarp būsimų kolegijų studentų populiariausios studijų programos šiuo metu yra ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas, bendrosios praktikos slauga. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad šiemet priėmimo į aukštąsias mokyklas metu būsimi studentai kviečiami rinktis reikalingiausius specialistus ruošiančias pedagogikos, slaugos ir informatikos studijų programas. Pasirinkusiesiems šias pirmosios pakopos studijas numatoma suteikti valstybės finansavimą ir neriboti priėmimo, t. y. bus siekiama priimti stojančiuosius, norinčius ir pasirengusius studijuoti – atitinkančius keliamus reikalavimus gauti valstybės finansuojamą studijų vietą. 

Šiuo metu labai trūksta matematikos, fizikos, chemijos, biologijos, technologijų, istorijos, geografijos, lietuvių kalbos ir literatūros, pradinio ugdymo bei specialiosios pedagogikos specialistų, teigiama pranešime.

Pasirinkusiesiems šių pedagogikos specializacijų studijų programas numatoma skirti papildomą paramą – stipendijas. Įstojusiesiems į valstybės finansuojamas minėtų reikalingiausių specializacijų bakalauro pedagogikos studijas bei pedagogines gretutines studijas kas mėnesį numatytos 299 eurų dydžio išmokos. 

Pedagoginių profesinių studijų bei baigiamojo kurso bakalauro pedagogikos studijų ir pedagoginių gretutinių studijų studentams numatoma stipendijas didinti iki 506 eurų. Padidintas išmokas galės gauti tie, kurie turės sudarytą sutartį su savivaldybe, savivaldybės arba valstybine mokykla ir bus įsipareigoję baigus studijas ten dirbti ne trumpiau kaip trejus metus per penkerių metų laikotarpį, ne mažiau kaip 0,7 etato. 

Kaip ir ankstesniais metais, visiems, stojantiems į pedagogikos studijų programas kolegijose ir universitetuose, reikalingas motyvacijos vertinimas. Tokiu patikrinimu siekiama įvertinti stojančiųjų apsisprendimą studijuoti ugdymo mokslus ir rinktis mokytojo karjerą. Šiemet jis vykdomas nuotoliniu būdu iki liepos 23 dienos.

Bendrojo priėmimo prašymus teikti ir koreguoti dar galima iki liepos 25 dienos vidurdienio. Norintieji stoti į šalies aukštąsias mokyklas kviečiami teikti prašymus Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje, jungiantis per LAMA BPO tinklalapį. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us