Raseinių naujienų portalas

KitaPramogos

Grūto parkas pildosi naujais sovietiniais paminklais

Sovietinių skulptūrų muziejus Grūto parkas pildosi Lietuvoje nukeliamais paminklais sovietų kariams.

Kaip BNS sakė muziejaus rinkodaros vadovas Richardas Barkas, pastaruoju metu į Grūto parką atvežtos aštuonios naujos skulptūros.

Jų muziejus yra gavęs iš Kėdainių, Varėnos, Pakruojo rajono, Klaipėdos miesto ir kitų savivaldybių.

„Turime kieme vieną didelę skulptūrą iš Klaipėdos, tuos kareivius. (…) Iš Kauno vešimės šią savaitę, gal penktadienį ar pirmadienį. Po truputį kieme viską kraunamės, dedamės, po to restauruosime pagal savo galimybes ir dėsime į ekspoziciją“, – teigė muziejaus atstovas.

Tik šiems naujai nukeltiems paminklams skirta ekspozicija, kuri artimiausiu metu dar labiau gali didėti, atsiras Grūto parko antrajame rate.

„Parkas turi tokį didelį pagrindinį ratą, kur visi leninai stovi, mūsų visos pagrindinės skulptūros, o antrajame rate yra galimybė dalinai mažytes skulptūras perkelti link to pirmojo rato pradžios“, – pasakojo R. Barkas.

„Paliksime visiškai atskirą ekspoziciją, kad nesimaišytų šitie du dalykai, būtent šitie nuimti dabar, kurie bus eksponuojami, ir buvę Grūto parko, kad būtų dvi tokios nuėmimo epochos“, – kalbėjo jis.

Anot jo, didžioji dalis naujai atvežtų paminklų – betoniniai kareivių liejiniai.

„Vien kareiviai, galima sakyti, – tai su ginklu, tai be ginklo, tai su vėliava, tai su dar kažkuo“, – sakė rinkodaros vadovas.

Jo teigimu, ne visos demontuotos skulptūros patenka į parką: vienos dėl to, kad tokį sprendimą priima atsakingi asmenys, kitos dėl to, kad demontuojant būna smarkiai sugadinamos.

„Tie dalykai, kuriuos palieka vos ne akmenų kalnu ir atsiunčia mums nuotraukas, iš akmenų kalno mes skulptūros net su restauracija nebepadarysime. Tos, kurios yra naudojamos, jas galima bus restauruoti, o kai kurių net nesivežame, neverta, šiukšlių kalną vežtis ir po to bandyti kažką iš jo daryti“, – sakė parko atstovas.

Nepaisant pilnėjančios paminklų kolekcijos, Grūto parke pastaruoju metu itin sumažėjo lankytojų.

Kaip teigė R. Barkas, nors svečiai iš kaimyninės Lenkijos, Latvijos ir Estijos vis dar lankosi, turistų iš tokių Vakarų Europos šalių kaip Olandija ir Vokietija nebedaug.

Rinkodaros vadovo teigimu, prie to prisideda karo baimė.

„Turistai bijo paprasčiausiai. Čia yra natūralus jausmas. Aš manau jūs irgi nevažiuotumėte į tokią šalį, kur jums sakytų, kad va čia tankas šalia sienos, ir neaišku, ar per valandą tu iš šalies išvažiuosi, ar ne“, – sakė jis.

Birželį Kultūros paveldo departamentas savivaldybėms pateikė rekomendaciją nukeltus sovietinius paminklus perduoti savivaldybių muziejams, o jeigu tokios galimybės nėra – Grūto parkui.

Sovietinio laikotarpio skulptūroms, simboliams, ženklams eksponuoti Druskininkų rajone Grūto parkas įkurtas 2001 metais.

Dabar ten lauke eksponuojama per šimtas tokių skulptūrų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us