Raseinių naujienų portalas

NuomonėsPolitika

V. Čmilytė-Nielsen skeptiškai vertina leidimą Seimo nariams dirbti pedagoginį darbą

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia skeptiškai vertinanti Konstitucijos keitimą, kad Seimo nariams būtų sudaryta galimybė dirbti pedagoginį darbą.

„Aš manau, kad tokie taškiniai Konstitucijos pakeitimai, ypač šiuo atveju dėl Seimo narių, kai gali kilti pagrįstų klausimų, o kodėl tik ta veikla, kodėl ir ne kita, būtų toks Pandoros skyrios atidarymas“, – penktadienį BNS sakė parlamento vadovė.

„Po vienos iniciatyvos gali atsirasti labai daug kitų iniciatyvų. Gana skeptiškai vertinu tokiu būdu keisti Konstituciją“, – teigė ji.

Grupė įvairioms frakcijoms priklausančių parlamentarų parengė Konstitucijos pataisas, kurios leistų Seimo nariams užsiimti pedagogine veikla.

Anot projekto, į Konstituciją būtų įrašyta, jog „Seimo narys negali gauti jokio kito atlyginimo, išskyrus Seimo nario atlyginimą ir užmokestį už pedagoginę ar kūrybinę veiklą“.

Vieno iš pataisos iniciatorių, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Mykolo Majausko teigimu, taip siekiama pritraukti į Seimą kandidatuoti daugiau akademine veikla užsiimančių aukštųjų mokyklų, kolegijų dėstytojų ir mokslininkų.

Dabar pagrindinis šalies įstatymas parlamentarams be atlyginimo Seime leidžia gauti tik honorarą už kūrybą.

Iki 2004 metų parlamentarai galėjo dirbti ir pedagoginį darbą, nes tai leido Seimo statutas. Tačiau tuomet Konstitucinis Teismas išaiškino, kad Seimo nariai negali gauti užmokesčio už tokią veiklą. Jo teigimu, pagal Konstituciją Seimo nariui leidžiama gauti atlyginimą ir honorarą už kūrybinę veiklą, o kūrybinės veiklos konstitucinė samprata neapima pedagoginės veiklos.

Norint registruoti Konstitucijos pataisą, iniciatoriams reikės surinkti ne mažiau kaip 36 Seimo narių parašus.

Konstitucijos pataisa laikoma priimta, kai už ją du kartus su trijų mėnesių pertrauka balsuoja ne mažiau kaip 94 parlamentarai iš 141.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us