Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Ministerija ankstina nacionalinius ketvirtokų ir aštuntokų pasiekimų patikrinimus

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) trečiadienį pranešė ankstinanti nacionalinius ketvirtokų ir aštuntokų pasiekimų patikrinimus – jie bus organizuojami sausio–vasario mėnesiais.

Anksčiau nacionaliniai mokinių pasiekimų patikrinimai būdavo organizuojami pavasarį, paprastai balandžio mėnesį.

Ministerija viliasi, kad paankstinimas leis mokykloms veiksmingiau panaudoti rezultatų duomenis – anksčiau gavusios ataskaitas, jos galės atkreipti dėmesį į mokinių spragas ir suteikti mokymosi pagalbą. 

„Jeigu norime realios pagalbos mokiniui, siekiame sumažinti pasiekimų atotrūkius, būtinai daugiau dėmesio turime skirti grįžtamajam mokymo ryšiui. Nacionaliniai mokinių pasiekimų patikrinimai – vienas iš įrankių“, – pranešime sakė švietimo viceministras Ramūnas Skaudžius.

Pasak jo, mokiniai, kurių pasiekimai nėra patenkinami, turi iškart sulaukti mokymosi pagalbos.

„Užtaisę spragas, pasiviję bendraamžius, jie galėtų sėkmingiau tęsti mokymąsi. Šiemet pakoregavome ir mokinių registrą, kad nacionalinių mokinių pasiekimų ir pagrindinio ugdymo pasiekimų duomenys keliautų paskui vaiką, jei jis keičia mokyklą: pereina iš pradinės į pagrindinę, iš pagrindinės – į gimnaziją ir panašiai“, – teigė politikas.

Šiais mokslo metais ketvirtokai ir aštuntokai pasitikrins skaitymo ir matematikos pasiekimus, o mokyklų tautinių mažumų mokomosiomis kalbomis aštuntokai – ir gimtųjų kalbų (baltarusių, lenkų ir rusų) įgūdžius.

Visas užduotis mokiniai atliks elektroniniu būdu.

Pasak ministerijos, nacionaliniai mokinių pasiekimų patikrinimai suteikia objektyvios informacijos mokyklai, mokiniams ir mokinių tėvams apie mokymosi pasiekimus.

ŠMSM duomenimis, gali būti organizuojami ketvirtų klasių skaitymo, matematikos ir pasaulio pažinimo patikrinimai, aštuntų klasių skaitymo, matematikos, gamtos mokslų, socialinių mokslų pasiekimų ir gimtosios (baltarusių, lenkų, rusų) kalbos patikrinimai.

Specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams užduočių forma ir vykdymas yra pritaikomi.

Kurių klasių, kokie patikrinimai ir kada vyks konkrečiais mokslo metais, nustato švietimo, mokslo ir sporto ministras. Ar dalyvauti nacionaliniuose pasiekimų patikrinimuose, mokyklos nusprendžia pačios.

Planuojama, kad ateityje nacionaliniai mokinių pasiekimų patikrinimai taps privalomi.

Nors dabar pasiekimų patikrinimai nėra privalomi, juose kasmet dalyvauja apie 80 proc. mokinių. Nacionalinius mokinių pasiekimų patikrinimus organizuoja Nacionalinė švietimo agentūra.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us