Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Lietuvos Raudonasis Kryžius savaitgalį rinks Ukrainai skirtus miegmaišius

Lietuvos Raudonasis Kryžius visoje Lietuvoje šį savaitgalį skelbia miegmaišių rinkimo akciją, kurie bus paaukoti Ukrainai.

„Žinome, kad lietuviai – nepaprastai vieninga tauta ir tai įrodėme ne kartą. Negalime likti abejingi kolegų prašymui surinkti reikalingą kiekį miegmaišių, todėl labai tikimės, kad esame dar nepavargę padėti ir aukoti Ukrainai, kuriai pagalba vis dar yra labai reikalinga“, – pranešime spaudai sako Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė.

Anot jos, tai labai prasminga iniciatyva prieš Kalėdas, kurios metu galima paaukoti tiek švarius naudotus, tiek naujus miegmaišius.

Anot organizacijos, sparčiai šąlant orams ir esant dideliam elektros deficitui Ukrainoje, beveik 12 milijonų Ukrainos gyventojų liko be elektros ir kasdien kovoja su šalčiu, todėl Ukrainos Raudonasis Kryžius kreipėsi į Lietuvos organizaciją prašydamas 75 tūkst. vienetų miegmaišių, kurių Ukrainos gyventojams šiuo metu labai trūksta.

Prie šios akcijos prisidėjo ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Anot jo, Raudonajam Kryžiui padovanoti miegmaišiai bus skirti moterims, vaikams, seneliams.

„Jie šildys ir saugos gyvybes, todėl kviečiu Lietuvos žmones dar kartą susitelkti pagalbai. Taip pat kreipiuosi į Lietuvos savivaldybes ir verslą, prašydamas padėti Ukrainai perduodant elektros generatorius, kurių šiandien šaliai labai reikia“, – sakė G. Nausėda.

Miegmaišių rinkimo akcija organizuojama gruodžio 10 ir 11 dienomis, nuo 11 iki 16 valandos. Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad šiuo metu kitų daiktų nerenka ir prašo atnešti tik miegmaišius.

Pabrėžiama, kad svarbu atnešti geros būklės arba naujus daiktus, kuriuos būtų galima iš karto siųsti tiesiai į Ukrainą. Miegmaišių patiems pakuoti nereikia, bet jei atnešama daugiau miegmaišių, prašoma sudėti juos į maišą ir pažymėti įdėtų daiktų kiekį.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us