Raseinių naujienų portalas

KitaSveikata

Lietuvą pasiekė 100,2 tūkst. dozių adaptuotos omikron vakcinos nuo koronaviruso

Lietuvą pasiekė 100,2 tūkst. dozių adaptuotos omikron vakcinos nuo koronaviruso, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Omikron atmainos potipiams BA.4 ir BA.5 pritaikyta vakcina bus naudojama gyventojų skiepijimui pirma arba antra sustiprinančiąja doze. Pasak SAM pranešimo, spalio mėnesį gamintojai ketina pristatyti daugiau nei pusę milijono adaptuotų vakcinų dozių.

Vaikai nuo 12 metų metų jau dabar gali registruotis pirmai sustiprinančiajai vakcinos dozei, o 18 metų ir vyresni asmenys nuo trečiadienoi galės gauti ir antrą sustiprinančiąją vakcinos dozę.

Registruotis vakcinacijai galima jau dabar internetu www.koronastop.lt, prisijungus per elektroninius valdžios vartus ir pasirinkus skiepijimo laiką savo gydymo įstaigoje. Pasak pranešimo, pirmai arba antrai sustiprinančiajai dozei bus skiriama ta adaptuota vakcina, kuri tuo metu bus gydymo įstaigoje.

SAM taip pat pažymi, kad neįmanoma nuspėti, kurios adaptuotos vakcinos užtikrins geriausią apsaugą, nes negalima numatyti, kokie viruso variantai atsiras ir cirkuliuos vėliau rudenį ir žiemą.

Pirma sustiprinančiąja vakcinos doze jau yra paskiepyta kiek daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų, antrąja sustiprinančiąja doze – 3,2 tūkst. žmonių.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us