Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Gripo sezonas šiemet prasidėjo anksčiau, registruotas pirmasis mirties atvejis

Gripo sezonas šiemet prasidėjo anksčiau, antradienį fiksuotas pirmasis mirties atvejis, praneša sveikatos apsaugos specialistai.

„Šiandien registruojam pirmą mirties atvejį, vakar gauta informacija apie Vilniaus miesto gyventoją, vyresnio amžiaus, 94 metų, turintį labai daug lėtinių ligų. Šis žmogus buvo hospitalizuotas ligoninėje, būklei blogėjant ir komplikuojantis situacijai buvo konstatuota mirtis, galutinė mirties priežastis – gripas su pneumonija“, – per nuotolinę spaudos konferenciją trečiadienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Greta Gargasienė.

Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė pažymėjo, kad šiemetinis gripo sezonas prasidėjo anksčiau, tačiau situacija kontroliuojama ir nėra išskirtinė, palyginti su ankstesniais metais.

„Šitie metai šiek tiek kitokie, nes visi virusiniai susirgimai prasidėjo anksčiau, kaip ir visoje Europoje, pradėjome jau spalio pabaigoje turėti pirmuosius gripo atvejus. Šiuo metu situacija valdoma, kontroliuojama, nėra kažkaip išskirtinė. Susirgimų fiksuota anksčiau ir daugiau, bet jie analogiškai stabilūs kaip ir kiekvienais metais“, – kalbėjo viceministrė.

Ji taip pat pasidžiaugė pakankamai aukštu vakcinacijos nuo gripo lygiu rizikos grupėje – 83 proc., todėl, anot A. Bilotienės Motiejūnienės, „susirgimai lengvesni, neturintys didesnių komplikacijų“.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pirmadienį paskelbtais duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu, peršalimu ir COVID-19 augo trečią savaitė iš eilės. Praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu, peršalimu ir COVID-19 rodiklis siekė 1577,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Pasak NVSC, epideminis sergamumo lygis buvo pasiektas 22-ose savivaldybėse. Ankstesnę savaitę jį buvo pasiekusios aštuonios savivaldybės.  

Sveikatos centro duomenimis, gruodžio 5–11 dienomis į šalies ligonines dėl gripo pateko 97 žmonės, iš kurių 71 buvo vaikai iki 17 metų. Intensyviosios terapijos skyriuose buvo gydomi šeši asmenys, iš kurių trys buvo 2–17 metų vaikai.  

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pažymėjo, jog yra tikėtina, kad sergamumas gripu augs iki sausio mėnesio.

Pasak NVSC, šiemet Lietuvoje sergamumo sezonas prasidėjo anksčiau nei iki COVID-19 ligos pandemijos. Ankstyvesnė sergamumo sezono pradžia šiemet buvo ir pietų pusrutulyje. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us