Raseinių naujienų portalas

Rinkimai 2023

Terminui einant į pabaigą, dokumentus rinkimams VRK pateikė 14 partijų iš 16-os

Likus trims dienoms iki termino pabaigos, Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pareiškinius dokumentus dalyvauti savivaldybių tarybų rinkimuose pateikė 14 politinių partijų iš 16-os.

Dalyvauti kitų metų kovo 5 dieną vyksiančiuose rinkimuose VRK registravo Darbo partiją, Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“, Krikščionių sąjungą, Laisvės partiją, Liberalų sąjūdį, Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą, Lietuvos regionų partiją, Lietuvos socialdemokratų partiją, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą.

Taip pat registruotos Lietuvos žaliųjų partija, partija „Jaunoji Lietuva“, partija „Laisvė ir teisingumas“, Nacionalinis susivienijimas, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, penktadienį pranešė VRK.

Iš viso savarankiškais politinės kampanijos dalyviais VRK buvo registravusi 17 politinių partijų, bet vėliau partija „Lietuva visų“ atsiuntė prašymą VRK panaikinti partijos kaip savarankiško politinės kampanijos dalyvio statusą. Gruodžio 22 dieną šis statusas buvo panaikintas.

Likusios dvi partijos – Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) ir Žemaičių partija, norėdamos dalyvauti rinkimuose, pareiškinius dokumentus turi pateikti VRK ne vėliau kaip iki gruodžio 25 dienos 17 valandos.

Politinių partijų bei politinių komitetų keliami kandidatai ir save keliantys kandidatai pareiškinius dokumentus teikia savivaldybių, kuriose kandidatuoja, rinkimų komisijoms. Galutinis šių dokumentų pateikimo terminas – gruodžio 30 dienos 17 valanda.

Galutinis registruotų kandidatų sąrašas VRK interneto svetainėje bus skelbiamas iki rinkimų likus ne mažiau kaip 30 dienų, t. y. ne vėliau kaip 2023 metų vasario 3 dieną. Tuomet VRK paskelbs kandidatų informaciją: biografijas, turto, pajamų, privačių interesų deklaracijas ir kt.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us