Raseinių naujienų portalas

NaujienosPolitikaRinkimai 2023

Penki svarbiausi darbai „Tau, kraštieti!“

Komiteto nariai (iš kairės): Karina Andriulienė, Greta Kasputytė, Jonas Antosevičius, Jurga Bulotienė, Gediminas Armoška, Audra Samienė, Vilija Elzbergienė, Agnė Gustė, Mingaudas Tamaliūnas, Deivydas Mačianskas, Živilė Bružienė, Regina Morkuvienė, Tomas Bartusevičius, Klaidas Juška.

Raseinių krašto žmonės jau turėjo galimybę viešojoje erdvėje iš arčiau susipažinti su 19 politinio komiteto „Tau, kraštieti!“ kandidatų, kurie dalyvaus 2023 m. kovo 5 d. Savivaldybių tarybų rinkimuose. „Džiaugiuosi, jog nuo pat pradžių atsakingai sudarinėjome komandos sąrašą, todėl jame neturime teistų asmenų ar žmonių, kurių pareigos nesuderinamos su tarybos nario veikla. Neapgaudinėsime rinkėjų, siūlydami balsuoti už įstaigų vadovus, kurie vėliau atsisakys jiems suteiktų mandatų. Mes stiprūs savo jaunais, atsakingais ir rinkėjams nenusibodusiais kandidatais bei racionaliai sudėliota rinkimine programa“, – apie komiteto išskirtinumą kalbėjo jo pirmininkas ir kandidatas į Raseinių rajono merus Mingaudas Tamaliūnas.

PIRMAS DARBAS TAPUS MERU

Komiteto vadovas M. Tamaliūnas prisipažįsta, jog vis dažniau sulaukia klausimo, koks bus pirmas darbas, laimėjus mero kėdę: „Politinis komitetas „Tau, kraštieti!“ neketina sekti pasakų apie baseinų statybas ar prekybos centrų atvedimą į mūsų miestą, nes yra darbų, kurie turi būti padaryti pirmiau. Juk namas pradedamas statyti ne nuo stogo, o nuo sklypo ir pamatų. Todėl ir būsimi darbai savivaldoje turi savo eiliškumą“.

Pirmiausia reikia ir netgi privaloma užbaigti (dėl gresiančių baudų, jei rekonstrukcija nebus baigta laiku) Raseinių rajono kultūros centro statybas. Taip, darbai vyksta; taip, tiems darbams užbaigti reikalingi 3 mln. eurų. Sakysite viskas gerai – pinigų yra, statybas užbaigsim. Tačiau šiai dienai savivaldybė mūsų rajono biudžete rado tik dalį visos reikiamos sumos, tad užėmus vadovaujamas pozicijas, reikėtų rasti likusią dalį. Politinio komiteto „Tau, kraštieti!“ komanda jau dabar turi numačiusi veiksmų planą, kaip būtų surenkama likusi trūkstama pinigų suma ir racionaliai valdomas rajono biudžetas. Tai parodo, jog M. Tamaliūno vedamas komitetas savo rinkiminę programą dėliojo ne iš pažadų kratinio, bet iš anksto numatė labai aiškius veiksmus, paremtus skaičiais ir žiniomis apie mūsų savivaldą.

„GYDYSIME“ IR ANTRĄ SKAUDULĮ

Antrasis Raseinių krašto skaudulys – tai Raseinių ligoninė ir jos uždarinėjami skyriai. Tai itin svarbus klausimas, todėl mūsų komandoje turime nemažai įvairių sričių medicinos darbuotojų. Jų ilgametės patirties dėka, taip pat turime planą. Jame numatyta įgyvendinti veiksmus, kurie leis mūsų rajono sveikatos priežiūros įstaigas įtraukti į medicinos rezidentūros bazių sąrašą. Gaila, jog tokia galimybe mūsų ligoninė iki šiol niekada nė nebandė pasinaudoti, nors šis sprendimas leistų į Raseinių rajoną pritraukti nemažą dalį jaunų, besimokančių specialistų ir sumažintų gydytojų trūkumą. Vėliau, baigę mokslus, rezidentai galėtų pasinaudoti skatinamosiomis rajono priemonėmis ir kurti savo ateitį būtent Raseiniuose. O tada jau suveiktų sniego gniūžtės efektas – į rajoną pritraukiame daugiau kvalifikuotų specialistų, todėl sulaukiame daugiau besikreipiančių pacientų, tada ligoninės skyriai turi pakankamai darbo ir nebėra pagrindo juos uždarinėti.

BUS IR NETIKĖTŲ NAUJOVIŲ

Mūsų krašto žmonės dažniausiai nežino, kam yra skiriami rajono biudžeto pinigai ir niekada neturėjo galimybės garsiai pareikšti savo nuomonės, kam jie pirmiausia turėtų būti skirti. Todėl politinis komitetas „Tau, kraštieti!“, tapęs valdančiosios daugumos dalimi, sieks įvesti dalyvaujamąjį biudžetą. Tai būdas kartu su bendruomene spręsti viešųjų lėšų panaudojimą, kai bendruomenės nariai patys siūlo idėjas savivaldybei, mokyklai ar organizacijai ir balsuodami renka labiausiai patikusias. Kai kam tai gali atrodyti didelė naujovė, daug kam kils nemažai klausimų, tačiau Raseiniai tikrai nebus pirma savivaldybė įdiegusi šią funkciją. Net 22 iš 60 Lietuvos savivaldybių jau įgyvendina dalyvaujamąjį biudžetą. Tad laikas semtis gerosios patirties iš aplinkinių rajonų ir priartinti savivaldą prie visų kraštiečių bei jų poreikių.

Kitas svarbus darbas – tai atsinaujinantys energijos šaltiniai. Energetinės krizės sąlygomis atsinaujinanti energetika tampa pagrindiniu klausimu ir siekiu. Svarbu vystyti atsinaujinančių energijos šaltinių (vėjo bei saulės) jėgainių įrengimą ten, kur neprieštarauja bendruomenė arba nuomą jau įrengtuose parkuose. Žalioji energija būtų panaudojama savivaldybės įmonių reikmėms, elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimui ir plėtrai. Dėl šios priežasties hibridiniu (saulės ir vėjo) būdu išgaunama atsinaujinanti energija Raseinių rajone yra vienas pagrindinių tikslų, galėsiančių padėti sumažinti savivaldybės įstaigų kaštus.

Galiausiai, politinis komitetas „Tau, kraštieti!“ yra numatęs peržiūrėti gatvių asfaltavimo tvarką ir pirmumą. Mažai kam žinoma, jog pagal šiuo metu rajone galiojančią gatvių asfaltavimo tvarką, kai kurios gatvės gali niekada taip ir nepakliūti į asfaltuojamų gatvių sąrašą, nes tiesiog neatitiks per sudėtingų ir keblių reikalavimų. Peržiūrėjus tvarką, būtų galima suteikti šansą tvarkyti ir asfaltuoti ne tik pagrindinius miesto kelius, bet ir mažesnes miesto bei rajono gatveles. Bus ieškoma galimybių sugrąžinti ankstesnę tvarką, kai seniūnijos su gyventojais pačios spręsdavo, kurias gatves asfaltuoti.

Taigi, tai yra pagrindiniai penki politinio komiteto „Tau, kraštieti!“ darbai, tačiau be jų programoje numatyta, jog būtų tęsiamas ugdymo įstaigų skaitmenizavimas; plečiamos socialinės, laikino atokvėpio ir pavėžėjimo paslaugos; suformuota aiški atliekų tvarkymo politika; gerinama vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra; skiriamas dėmesys Raseinių jaunimo užimtumui; skatinami profesionalaus meno projektai; įgyvendinamas tikslingas socialinių būstų skyrimas; organizuojamas ekonomiškas savivaldybės įstaigų valdymas; įgyvendinamas skaidrus savivaldybės darbuotojų vertinimas; o visi planuojami savivaldybės projektai būtų rengiami remiantis tik tiksliais ekonominiais rodikliais ir rinkos analizėmis.

Plačiau apie visą politinio komiteto „Tau, kraštieti!“ programą artimiausiu metu bus galima perskaityti „Tau, kraštieti“ Facebook puslapyje, kviečiame pasekti!

„Kviečiame palaikyti visą „Tau, kraštieti!“ komandą 2023 m. kovo 5 d. ir suteikti šansą įgyvendinti šią realią, skaičiais ir žiniomis paremtą programą“, – kandidatas į Raseinių rajono merus Mingaudas Tamaliūnas.

Politinė reklama bus apmokėta iš politinio komiteto „Tau, kraštieti!“ rinkimų sąskaitos. Užsak.2023/01/26

Subscribe
Notify of
guest
1 Komentarai
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Mykolas Pocius

Pagaliau! Pagaliau esu visiškai ramus dėl savo balso. Žaviuosiu jūsų racionalumu ir adekvačiu mąstymu. Matosi, kad jie supranta ko reikia, jog Raseiniai klestėtų. Bet man baisu jei žmonės subalsuos kitaip, tai tada už lagaminų ir ate

Contact Us