Raseinių naujienų portalas

NaujienosSveikata

Sveikatos komiteto posėdis: aistros ir realybė

Šią savaitę vykęs Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto posėdis sukėlė daug emocijų tiek dalyvavusiems, tiek jį žiūrėjusiems. Raseinių ligoninės ateitis tikrai tapo visų mūsų rūpesčiu. Ir tai – labai gerai. Leidome tyliai, nepasipriešinę uždaryti Gimdymo skyrių, tai nors dabar visi žinome, kas gali nutikti mūsų ligoninei, o jeigu išsipildys blogiausias scenarijus – ką galėsime kaltinti.

Kad ir ką bekalbėtų politikai – viešumas ir tik viešumas gali kontroliuoti politikų ir jiems pavaldžių asmenų elgesį.

Truputį ne apie tai

Nors darbotvarkėje buvo skelbiama, kad Raseinių ligoninės direktorius Vidmantas Merkliopas Sveikatos komitetui pasakos planuojamą Intensyvios terapijos skyriaus ateitį, dėl kurios mums visiems labiausiai ir skauda, tačiau jautrus, priešrinkiminis laikmetis, matyt, viską šiek tiek pakoregavo.

Tarybos nariai vykusiame posėdyje labai emocingai bandė išsiaiškinti, kodėl Raseinių ligoninė dar negavo Anestezijos licencijos, kuri turėjo būti gauta sausio 1 d. Taip, jos ligoninė neturi. Taip duotas laikas sutvarkyti visus dokumentus, tai yra ištaisyti klaidas. Ir TAIP – 99 proc., kad Raseinių ligoninė ją gaus. Kodėl? Todėl, kad Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prašo TIK dokumentų. Niekas neatvyks į vietą, nepažiūrės su kokio senumo priemonėmis, aparatūra dirba mūsų anesteziologai – reanimatologai, niekas nepasidomės, kodėl tokia pigi yra raseiniškių gyvybė.

Tačiau dar kartą sudėkime akcentus. Anestezijos licenciją Raseinių ligoninė gaus. Tačiau grįžkime prie esmės – Intensyvios terapijos skyriaus, kuriam iškelti pakankamai aukšti reikalavimai. Nemažą dalį jų reikia įgyvendinti iki 2025 metų. Sveikatos komiteto posėdyje taip ir neteko išgirsti nieko konkretaus, kas yra daroma, kad Reanimacijos skyrius ligoninėje liktų. Kokie suplanuoti pirkimai, kaip bus sutvarkytos operacinės ir t.t. „Ligoninė šiandien dirba puikiai, negąsdinkime rajono gyventojų“- sakė ligoninės vadovas Vidmantas Merkliopas. Dar miglotai minėjo Europinius fondus, kurie kažkada atsivers ir iš jų galėsime saujomis imti lėšas ir pirkti naujausią įrangą mūsų ligoninei. Čia tikėkimės ne tie fondai, kurie bus atverti toms ligoninėms, kurios dalyvaus reformoje ir liks tik su intensyvios priežiūros skyriumi?

„Mažytė“ problema

Sugedo kraujo spaudimo matuoklis? Jokių problemų, einate į vaistinę perkate naują. Su ligoninėms skirta įranga, deja, taip nėra. Visa įranga, technika, jos aptarnavimas yra perkami vadovaujantis  Viešųjų pirkimų įstatymu. Susidūrę puikiai žino, kiek laiko užima pati procedūra. Medicininė įranga ne duona, dažniausiai jos pirkimas ir įrengimas trunka apie pusmetį ir tai dar jei niekas neapskundžia konkurso, tada laikas dar pailgėja.

Ir tada ateina suvokimas, kad 2025 metai ateis greičiau nei norėtųsi.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us