Raseinių naujienų portalas

NaujienosRinkimai 2023

Iš anksto savivaldos rinkimuose jau balsavo per 78 tūkst. arba 3,29 proc. rinkėjų

Per pirmas dvi išankstinio balsavimo dienas savo valią savivaldybių tarybų ir tiesioginiuose merų rinkimuose jau pareiškė 78 tūkst. 440 arba 3,29 proc. rinkėjų.

Vyriausioji rinkimų komisija ketvirtadienį skelbia, kad 72 tūkst. 916 rinkėjų balsavo savivaldybių pastatuose ar įrengtose balsavimo vietose iš anksto, o 5 tūkst. 524 – specialiuosiuose paštuose.

Aktyviausi buvo Neringos savivaldybės rinkėjai – 18,47 proc., per 7 proc. rinkėjų balsavo Lazdijų, Ignalinos, Birštono ir Varėnos rajonuose. Mažiausiai aktyvus išankstiniame balsavime buvo Kauno rajonas – čia savo valią pareiškė 1,33 proc. rinkėjų.

Prieš ketverius metus vykusiuose savivaldos rinkimuose rinkėjų aktyvumas per išankstinį balsavimą buvo labai panašus – 2019 metais per pirmas dvi išankstinio balsavimo dienas savo valią buvo pareiškę 3,2 proc. rinkėjų.

Balsavimas iš anksto tiesiogiai renkant merus ir savivaldybių tarybas prasidėjo antradienį, o ketvirtadienis yra paskutinė diena balsuoti rinkėjams, kurie sekmadienį negalės atvykti į savo savivaldybės apylinkę.

Balsuoti iš anksto rinkėjai gali bet kurioje šalies savivaldybėje, nepaisant to, kurios savivaldybės valdžią renka.

Didžiuosiuose miestuose įrengta papildomų balsavimo vietų: Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centre, A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų bei miesto centre esančioje Lukiškių aikštėje; Kaune – Dariaus ir Girėno stadiono pastate.

Taip pat ketvirtadienį tęsiamas balsavimas specialiuosiuose paštuose – ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenėje, laisvės atėmimo vietose.

Kovo 3–4 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Tokiu būdu balsuoti gali neįgalieji, juos namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės. Kaip ir anksčiau, taip ir per šiuos rinkimus, balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

Rinkimų dieną – kovo 5-ąją – balsuoti bet kurioje Lietuvos savivaldybėje jau nebebus galimybės, rinkėjai turės atvykti į tos savivaldybės, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą, rinkimų apylinkes 7–20 valandomis.

Iš viso šiuose rinkimuose balsavimo teisę turi 2 mln. 385 tūkst. 262 rinkėjai.

Šiemet renkami 1498 savivaldybių tarybų nariai ir 60 merų. 

VRK duomenimis, dėl šių mandatų varžosi 13 tūkst. 797 kandidatai, 433 iš jų siekia merų postų. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us