Raseinių naujienų portalas

KitaKriminalai

Muitininkai sulaikė, įtariama, belaidžių ausinių klastočių siuntą

Kauno teritorinės muitinės pareigūnai, tikrindami iš Kinijos atkeliavusią pašto siuntą, rado 20 belaidžių ausinių su „Apple“ ženklo logotipu.

Įtariama, kad ausinės pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises.

Kaip pranešė muitinė, siuntos dokumentuose buvo nurodyta „ausinių pavyzdžiai, 20 vnt.“.

Tačiau Kauno oro uosto posto pareigūnai, patikrinę siuntą, rado belaidžių ausinių su „Apple“ ženklo logotipu. Įtarus, kad belaidės ausinės gali būti pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises, prekės sulaikytos, atliekamas tyrimas.

ES intelektinės nuosavybės tarnybos duomenimis, klastotojai padirbinėja visų rūšių prekes, dažniausiai – elektrinius įrenginius ir elektroniką (30 proc.), drabužius (18 proc.), parfumeriją, kosmetiką, žaislus ir žaidimus (po 10 proc.).

Bene svarbiausias klastočių šaltinis yra Kinija, iš jos konfiskuojama 85 proc. internetu parduodamų prekių ir 51 proc. ne internetu parduodamų prekių.

Lietuvos muitinė teigia, kad vienas iš svarbiausių tikslų kovojant su intelektinės nuosavybės teisių pažeidimais – apsaugoti teisėtus prekės ženklo savininkus, atkreipti visuomenės dėmesį, kokią žalą tokie pažeidimai daro sąžiningam verslui bei vartotojui, valstybės biudžetui.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us