Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Raudonojo Kryžiaus savanoriai keliaus po Lietuvą, skleis žinią apie organizaciją

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai pirmadienį išvyksta į kelionę po visas šalies savivaldybes, jose gyventojams skleis žinią apie organizacijos veiklą.

„Norim tikrai nunešti labai svarbią žinią, kad esam valstybės pagalbininkas ir ateinam į nelaimę sureaguodami ir padėdami valstybei, savivaldybėms ir visiems žmonėms, kurie pateko į kažkokią bėdą. Tokia yra Raudonojo Kryžiaus misija“, – sostinės Katedros aikštėje kalbėjo Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė.

„Planuojame startuodami čia, Katedros aikštėje, apvažiuoti visas 60 savivaldybių ir tą žinią nunešti, kad esam pasiruošę padėti ir tuo pačiu padėkoti savanoriams, nes jų turime visuose miestuose ir miesteliuose“, – pridūrė ji.

Pirmasis ekipažas su 11 savanorių išvyko pirmadienį.

„Pagrindinė žinutė yra padėka, už tai, kad mes matėme savanorius Raudonojo Kryžiaus susitelkusius per ne vieną krizę, kurią mes išgyvenom ir drauge visi patyrėm, ir matėm, kokia yra svarbi ta savanorystės dovana visai Lietuvai“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Anot K. Meidės, savanoriai tam tikruose etapuose keisis, todėl tikslus jų skaičius nėra aiškus. Preliminariai skaičiuojama, kad kelionėje po Lietuvos savivaldybes dalyvaus virš 50 savanorių.

REKLAMA

Pasak su pirmuoju ekipažu išvykstančio Raudonojo Kryžiaus darbuotojo Karolio Jurkevičiaus, „norim nuvežti žinią, kad mes esame visoj Lietuvoj ir kad esam pasirengę padėti.“

Savanoriai kelionę po Lietuvą užbaigs iki gegužės 19 dienos.

Pasak organizacijos vadovės, savivaldybėse savanoriai pasakos apie pirmosios pagalbos mokymus, pagalbą vyresnio amžiaus vienišiems žmonėms, pasirengimą nelaimėms, taip pat pristatys migrantų programą.

Šiuo metu savanoriaujančiųjų Raudonajame Kryžiuje skaičius siekia beveik 14 tūkst.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us