Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Kažkada policijai trūko kuro, transporto, o šiandien – pačių pareigūnų

Policijos pareigūnų trūkumas jau tampa rimta problema. Apie tai kalbama eilę metų, tačiau situacija praktiškai nesikeičia. Mažesnis dirbančiųjų kiekis reiškia didesnį darbo krūvį dirbantiems policijos pareigūnams. Viena iš pagrindinių, dažniausiai įvardinamų problemų – darbo užmokestis, kuris nėra proporcingas krūviui ir tenkančiai atsakomybei.

Nuo šių metų pradžios iš darbo Raseinių policijos komisariate (RPK) išėjo 5 pareigūnai. „Kolegos perėjo dirbti į Viešojo saugumo tarnybą. Jos biurai – Kaune ir Klaipėdoje, tad raseiniškiams planuotis keliones nėra sudėtinga. Ilgai bendravome su norinčiais palikti komisariatą, tačiau žmonės tokius sprendimus priima jau gerai apsvarstę situaciją“, – apie pareigūnų sprendimą kalbėjo RPK viršininkas Artūras Košikas ir pridūrė: – „Iš komisariato išėję pareigūnai neslėpė, kad tikisi šiek tiek lengvesnio darbo Viešojo saugumo tarnyboje ir mažesnės atsakomybės, kuri – kasdieninė policijos pareigūno palydovė.“

Šiandien Raseinių policijos komisariate trūksta apie 20 policijos pareigūnų, tai yra apie 30 proc. laisvų darbo vietų.

Problema – darbo užmokestis, kuris neatitinka kasdieninės rizikos

Vidutinis atlyginimas policijoje siekia apie 1,3 tūkst. eurų, atskaičiavus mokesčius, o tik dirbti pradėję pareigūnai uždirba vos 900 eurų. Toks darbo užmokestis nėra patrauklus jauniems žmonėms. O atsakomybė, rizika, pareigūno etikos kodeksas – kasdienybė, kuri gula kiekvienam, pasirinkusiam šią profesiją, ant pečių 24 valandas per parą.

Raseiniai nėra išimtis, policijos pareigūnų trūksta kiekviename šalies komisariate. Skaičiuojama, kad Lietuvoje trūksta net 1 300 policijos pareigūnų, Šiaulių apskrityje, kuriam priklauso Raseinių policijos komisariatas, trūksta apie 140 darbuotojų.

Jau ne viena savivaldybė ėmėsi inciatyvos savaip spręsti pareigūnų trūkumą

Kol kas tai dar nėra masinis reiškinys, tačiau keletą savivaldybių jau yra paruošusios tvarką, kuri galbūt padės pritraukti policijos pareigūnus į regionus. Nuo šių metų sausio mėnesio studijuojantys ir norintys dirbti Raseinių policijos komisariate gali gauti stipendiją  – 350 eurų per mėnesį. Atvykstantiems dirbti į Raseinių rajoną, gali būti skirta vienkartinė ar metinė išmoka, kuri siekia 7 tūkst. eurų, taip pat galima 20 tūkst. eurų išmoka, kuri skirta gyvenamojo būsto įsigijimui.

Tokią paramą Raseinių rajone gali gauti policijos pareigūnai, medikai, pedagogai. Šių specialybių atstovų Raseiniams trūksta labiausiai.

Saugumą, viešąją tvarką padeda užtikrinti atvykstantys pareigūnai

„Kaip organizuoti darbą, kai trūksta policijos pareigūnų mus labai gerai išmokė COVID-19 epidemija. Komisariato darbuotojai vieni iš pirmųjų pajuto pandemijos žalą, kai virusu susirgo didžioji dalis darbuotojų. Tuomet gelbėjo kolegos iš kitų rajonų,- teigė Raseinių policijos komisariato viršininkas A. Košikas. – Ir šiandien mums talkina kolegos. Šią savaitę vyksta konkursai į laisvas darbo vietas, tad tikimės, kolektyvas pasipildys naujais pareigūnais.“

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us