Raseinių naujienų portalas

KitaKultūra

Meno mokyklos „Svajoklio“ teatrui suteikta meninio pajėgumo I kategorija

Gegužės 9 d. Nacionalinės M.K. Čiurlionio  menų  gimnazijos Meninio pajėgumo  kategorijos  nustatymo ekspertų komisijos nutarimu, Raseinių meno mokyklos vaikų ir jaunimo teatrui „Svajoklis“ ir jo įkūrėjai vadovei Albinai Damašauskienei  suteikta aukščiausia – I meninio pajėgumo kategorija.

„Svajoklis“ – vienas iš ryškiausių vaikų ir jaunimo teatro kolektyvų Lietuvoje, pelnęs daugybę reikšmingų apdovanojimų už aukštus meninius pasiekimus. Per 28 kūrybos metus kolektyvas savo teatrine veikla garsino Raseinių kraštą Lietuvoje ir užsienyje, džiugino žiūrovą įdomiais spektakliais, vietiniais, respublikiniais ir tarptautiniais  projektais jaunimui.

2015 m. teatras „Svajoklis“ ir vadovė Albina Damašauskienė pelno Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės įsteigtą   aukščiausią mėgėjų meno kolektyvų „Aukso paukštės“ apdovanojimą.

Akimirkos iš spektaklio S.Stanevičiaus „Erelis, karalius paukščių ir gudrybė karaliuko“

2022 m. A. Damašauskienės elektroninis teatro leidinys „Svajoklio kelias“, pelnė Lietuvos Nacionalinio kultūros centro ir Mėgėjų teatrų sąjungos  apdovanojimą – „Ryškiausias leidinys apie mėgėjų teatrą“.  Spektaklis Vydūno „Sigutė“- 2021m. respublikinės vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros „Šimtakojis“ laureatas ( rež. A.Damašauskienė, teatro mokytoja Romena Godelytė-Irkmonienė),  kaip ryškiausias sezono vaikų spektaklis, 2022 m. apdovanotas Lietuvos Liaudies kultūros centro ir Lietuvos mėgėjų teatro reikšmingiausiu  apdovanojimu – „Tegyvuoja teatras!“ auksine  statulėle.

Spektaklis ir leidinys „Svajoklio kelias“  pripažinti  Lietuvoje kaip geroji 2022m. mokytojos ekspertė A.Damašauskienės  pedagoginė patirtis.

Vadovė A.Damašauskienė su svajokliukais

Teatras- nuolatinis Raseinių rajono kultūrinių renginių dalyvis, turi savo tradicijas, organizuoja mokiniams edukacinius renginius, kasmet kviečia į teatro kolektyvą įsijungti  naujus narius.  Šiuo metu teatrą lanko 28 mokiniai. Juos ugdo mokytojos Albina Damašauskienė ir Romena Godelytė – Irkmonienė.  

Raseinių Meno mokyklos informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us