Raseinių naujienų portalas

PolitikaRinkimai 2023

Andrius Mazuronis: žygiavimas pėsčiomis, kaip ir politiko kelias, svarbu ne ką gausi, bet kiek atiduosi savęs

Kai aplink tvyro rinkiminis erzelis, socialinis „eteris“ pilnas „trolių“ pilamo purvo, pašto dėžutės užkištos politikų rinkiminiais lankstinukais, Darius Ulickas nusprendė į vyraujantį chaosą Raseinių krašte pažvelgti kiek kitaip. O kodėl politikuoti, diskutuoti negalima ramiai vaikščiojant miškų takeliais? Kai kūnas dirba savo darbą – ilsisi protas. Tad kartu su Darbo partijos pirmininku Andriumi Mazuroniu, patyrusiu žygeiviu, bendrapartiečiai ramiu žingsniu patraukė Šiluvos piligrimų keliu.

– Neseniai jūs Dariaus Ulicko kvietimu išbandėte Šiluvos piligrimų kelią. Faktas, kad jums po 300 km, kuriuos įveikėte Camino de Santiago, 500 km įveiktų Camino Lituano keliu nuo Žagarės iki Lazdijų, tai lyg pasivaikščiojimas žemuogių pievele. Pakalbėkime apie atsiradusį poreikį, norą, galbūt šauksmą leistis į piligrimines keliones. Kodėl? Kam? Dėl ko? Tokie pirmieji 3 klausimai kyla bet kuriam, kuris mėgsta „sofinį“ poilsį.

– Piligriminės kelionės padeda atsitraukti nuo kasdienės rutinos, susidėlioti mintis, ilgalaikius tikslus, pasisemti vidinių resursų, kurie būtini pokyčiams. Po tokių kelionių grįžti brandesnis, pasisėmęs patirties iš kitų žygeivių ir piligrimų, keliaujančių iš viso pasaulio. Pasidaro aiškiau, kokie tavo prioritetai, kur yra tavo stiprioji pusė ir ką reikia daryti su silpnąja. Kelyje, tyloje pradedi girdėti save.

– Ko moko piligriminiai žygiai?

– Piligriminiai žygiai visų pirma moko ištvermės. Eini, nors oro sąlygos sako, kad lik ten kur šilta ir ramu. Eini nors skauda, batai pritrynė pūsles. Eini nors ir koks jautiesi pavargęs. Ir tai užgrūdina, moko būti čia ir dabar, lavina kantrybę, padeda ugdyti gebėjimus siekiant ilgalaikių tikslų, ypač kai žinai, kad tavo finišas tik už kelių šimtų kilometrų. Tai moko nepasiduoti sunkiose situacijose. Tad drąsiai sakau, tokie žygiai – pokyčių pradžia, vidinis lūžio taškas.

– Jūs keliaujate vienas?

– Taip, piligriminėse kelionėse keliauju vienas. Man patinka būti su savimi čia, šiuo momentu.

  • Kokį įspūdį jums paliko Raseinių krašto takai ir takeliai?

– Po piligriminės kelionės Portugalijoje ir Ispanijoje liepą žygiavau Camino Lituano keliu. Su kolega, bendrapartiečiu Dariumi Ulicku pasirinkome trumpesnį, tačiau ne ką mažiau įspūdingesnį maršrutą Raseinių krašte. Žygiavimas Lietuvoje labiau piligrimiškas, mažiau egzotikos, turizmo. Raseiniai ir jo apylinkės unikalios, čia aura ypatinga: daug natūralios gamtos, gausu istorinių, architektūros ir kultūros paveldo vertybių. Nuostabi patirtis keliauti pėsčiomis jūsų krašte.

– Jūsų bendrapartietis, Darius Ulickas – aktyvus žmogus, kuris bėgioja, žaidžia krepšinį. Ką apie žmogų pasako pomėgis sportuoti?

– Pomėgis sportuoti rodo, kad žmogus yra užsispyręs, atkaklus, ištvermingas, tai labai svarbūs bruožai žmogui, ypač politikui.

– Ar matote kokias nors sąsajas tarp žygių pėsčiomis ir politikos?

– Žygiavimas pėsčiomis, kaip ir politiko kelias, ne apie tai, ką gausi, bet kiek atiduosi savęs. Politiko kelias nėra lengvas, tačiau kiekviena kliūtis – iššūkis sau pačiam. Panašiai kaip žygiavime. Pabandykite. Gal patiks ir jums?

Politinė reklama bus apmokėta iš Dariaus Ulicko politinės kampanijos sąskaitos

Užsk. 30/08/17

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us