Raseinių naujienų portalas

KitaŠiluvos šventovė

Kasmet Šiluvą atlaidams puošiantys floristai džiaugiasi praturtinančia patirtimi

2023 m. rugsėjo 7–15 d. Šiluvoje vyks didieji Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai. Kaip ir kasmet maldininkus iš pačių įvairiausių Lietuvos kampelių pasitiks floristų iš Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro papuošta Švč. M. Marijos Gimimo bazilika, Apsireiškimo koplyčia ir lauko altorius. Tam, kad erdvės būtų papuoštos laiku dirbo 11 florisčių komanda, vadovaujama floristikos profesijos mokytojų – Evelinos Grėbliauskės ir Jolitos Jaciunskienės. 

„Tai didžiulis projektas su daug iššūkių ir patirčių. Pareikalauja ir fizinės ištvermės, ir profesinių įgūdžių bei vietos išjautimo. Taip pat kai kurioms komandoje dirbančioms savanorėms reikia įveikti aukščio baimę, nes puošiant Koplyčią ar Baziliką tenka gėles tvirtinti labai aukštai. Daug laiko ir kruopštaus darbo pareikalauja ir pačių gėlių paruošimas bei jų komponavimas,“ – pasakoja profesijos mokytoja Evelina Grėbliauskė.

Šiemet floristų tikslas buvo sukurti jaukų, šviesa ir gaiva alsuojanti dekorą. Spalvinė gėlių gama buvo renkama atsižvelgiant į puošiamose erdvėse vyraujantį koloritą. Šiais metais daugiausia buvo naudojamos chrizantemos, smulkiažiedės rožytės, anturiai, zundos, gvazdikai, herberos, lelijos, monsteros, delfiniumai, eukaliptai ir kita žaluma. „Gėlių pasirinkimą įtakoja ne tik pati puošimo idėja, bet ir tai, kiek gėlės  gali išlikti dekoratyvios. Jos turės puošti sakralias erdves visų atlaidų metu, tad floristams iškelta užduotis gėles parinkti ir sukomponuoti taip, jog jos kuo ilgiau išliktų spalvingos ir gyvybingos. Džiugu, kad mums išvykus yra kas pasirūpina laistymu ir priežiūra, kad vaizdas džiugintų kuo ilgiau,“ – sako E. Grėbliauskė.

Praturtinanti mokymosi patirtis

Kartu su floristikos profesijos mokytojomis Šiluvoje dirbusiai floristo specialybės absolvenčių bei mokinių komandai tai buvo praturtinanti mokymosi patirtis. Kai kurios floristės puošti Šiluvą vyksta jau trečią ar ketvirtą kartą iš eilės ir sako, jog kaskart pasisemia naujų žinių. Ketvirtus metus iš eilės prie projekto dirbanti Kristina Steponavičienė džiaugiasi galėjusi ne tik prisidėti puošiant sakralias erdves, bet ir galimybe pajausti ypatingą Šiluvos dvasią. „Susitikimas Šiluvoje kasmet suteikia puikią galimybę tobulėti ir mokytis iš profesionalų, nes mokytojai yra sukaupę didžiulę patirtį ir į floristiką žiūri kaip į meną. Jų atsidavimas ir meilė floristikai įkvepia visus, kurie gauna galimybę prisijungti prie Šiluvos puošimo projekto. Keturias dienas nuo ryto iki vakaro dirbti Šiluvoje dvasiškai labai gera, nes čia yra ypatinga aura ir labai puiki bendruomenė,“ – sako Kristina ir tikina, kad įgytą profesinę patirtį pritaikys dirbdama gėlių salone.

Tai, kad floristų išpuoštos erdvės džiugina tikinčiųjų akis ir širdis sako šiemet puošyboje pirmą kartą dalyvaujanti bei floristikos subtilybių besimokanti tautodailininkė Ina Darmograj. „Kasmet su šeima dalyvaujame Šilinių atlaiduose ir visada stebimės, kaip gražiai būna papuoštos visos erdvės. Nuolat žiūrėdavau ir pasvajodavau, kaip norėčiau ir aš prisidėti prie puošybos ir išmokti floristikos subtilybių. Tai paskatino mane įstoti į floristiką Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Esu jau antrame kurse ir mano svajonė puošti Šiluvą jau išsipildė,“ – džiaugiasi Ina.

Papuošti didieji Švč. Mergelės Marijos gimimo (Šilinių) atlaidai kvies tikinčiuosius iki rugsėjo 15 d.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us