Raseinių naujienų portalas

NaujienosNuomonės

Streike dalyvaus apie 3 tūkst. mokytojų, skaičius augs

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas teigia, jog penktadienį streiką pradeda apie 3000 šalies mokytojų, o jų skaičius augs.

„Dėliojasi apie 185 švietimo įstaigos, apie trys tūkstančiai mokytojų, tokia pradžia. Tikram streikui gerai labai, 2018 metais pradėjome šešios mokyklos, keli šimtai mokytojų, dabar pradedam nuo 185, tikimės, kad iki 500 mokyklų augs. Kris, kažkas trauksis, prisijungs. Mėnesį vyks ilgas procesas“, – BNS penktadienį sakė A. Navickas. 

Jo vadovaujama profesinė sąjunga reikalauja atlyginimus didinti 20 proc. nuo rugsėjo, o nuo kitų metų sausio – dar 30 proc., klasėse mažinti mokinių skaičių ir kita. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas siūlo algas mokytojams kelti kitąmet dviem etapais: iš viso 21 proc., iš jų 10 proc. – nuo rugsėjo. 

Profsąjunga tvirtina, kad šie žingsniai nėra pakankami ir penktadienį pradeda tikrąjį streiką.

Anot A. Navicko, jei su Švietimo, mokslo bei sporto ministerija pavyktų susitarti dėl keliamų reikalavimų, streikas būtų atšauktas.

„Gal gausim kitų siūlymų“, – teigė jis. 

Penktadienio vidurdienį mokytojai taip pat ketina rinktis prie Seimo, kur vyks pilietiškumo pamoka. Profesinė sąjunga nuo penktadienio taip pat pradės mėnesio trukmės protesto akcijas prie Vyriausybės rūmų, V. Kudirkos aikštėje.

„Tikimės apie kelis tūkstančius, turime leidimą. Būsim visą mėnesį, žadam būti nuolat, kasdien, vesim kažkokias pamokas, organizuosim veiklas“, – kalbėjo A. Navickas. 

Anot jo, penktadienį kitų miestų mokytojai pradeda žygį pėsčiomis į Vilnių.

Rugsėjo viduryje vykusiame kelių valandų streike dalyvavo apie 230 švietimo įstaigų, 5 tūkst. pedagogų. A. Navicko teigimu, kai kurios įstaigos šioje įspėjamojoje akcijoje nedalyvavo, nes tai buvo „nemažas psichologinis ir finansinis iššūkis“.

Ministerija derybose su profsąjungomis taip pat yra sutarusi nuo kitų metų rugsėjo mažinti klases. Pagrindiniame ugdyme savivaldybės galėtų susimažinti maksimalų klasės dydį nuo 30 iki 26 mokinių, pradiniame – nuo 24 iki 22 mokinių.

Tuo metu Egidijaus Milešino vadovaujama Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga ketvirtadienį tikisi baigti derybas su ministerija dėl didesnių atlyginimų mokytojams, sprendimą, ar irgi rengs streiką, profesinė sąjunga žada priimti pirmadienį.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us