Raseinių naujienų portalas

Kita

Vien tik padangų pakeisti neužteks – kaip paruošti automobilį žiemai?

Nepalankios oro sąlygos – sniegas, pūga ir plikledis – tampa tikru išbandymu ne tik kiekvienam vairuotojui, bet ir jų automobiliams. Kelių eismo agentūros Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktos apklausos duomenimis, 45 proc. vairuotojų prieš šaltąjį sezoną pasirūpina tik padangų keitimu. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad artėjant šaltajam sezonui reikėtų atlikti ne tik tai.

Prekybos tinklo „Senukai“ atstovai pastebi, kad lietuviai visus metus rūpinasi savo automobiliais, tik atsižvelgus į sezoną, skiriasi transporto priemonių priežiūra. Vasarą pirkėjai ieško oro gaiviklių, automobilių kosmetikos ir aksesuarų, o šaltuoju sezonu ypač suaktyvėja žieminių padangų, langų grandiklių, valytuvų, akumuliatorių įkroviklių ir užvedimo laidų paklausa.

Specialistai dalijasi patarimais, kokius automobilio priežiūros darbus reikia atlikti dar rudenį, kad žiemą jaustumėtės saugūs kelyje.

Patikrinkite akumuliatorių

Gerai veikiantis akumuliatorius svarbus ne tik lengvam automobilio užvedimui, bet ir visai jo elektros sistemai – žibintams, radijui, kondicionieriui, šildytuvui ir daugeliui kitų sistemų. Šaltos oro sąlygos sutrumpina daugumos automobilių akumuliatorių tarnavimo laiką, todėl vienas svarbiausių darbų artėjant žiemai – patikrinti jo būklę.

Visų pirma patariama atlikti akumuliatoriaus įtampos testą. Matavimo laidų jungtis reikia prijungti prie matuoklio lizdų ir akumuliatoriaus polių. Ant akumuliatoriaus gnybtų turi svyruoti tarp 13,8 V ir 14,5 V įtampa. Jei įtampa žemesnė – didėja išsikrovimo rizika, jei aukštesnė – akumuliatoriaus perkaitimo.

Jei šaltuoju sezonu nevažinėjate didelių atstumų, jūsų akumuliatorius nespėja įsikrauti iki reikiamo lygio. Tokie vairuotojai savo automobilio akumuliatorių turėtų tikrinti dažniau ir prireikus jį įkrauti.

Užtikrinkite tinkamą skysčių lygį

Esant žemai temperatūrai, labai svarbu užtikrinti ir tinkamą skysčių kiekį automobilyje. Tai lems automobilio ilgaamžiškumą ir saugumą kelyje.

Vienas svarbiausių automobilio skysčių – variklio aušinimo. Jis ne tik padeda išlaikyti tinkamą variklio temperatūrą, bet ir apsaugo nuo užšalimo. Jei aušinimo lygis per žemas, variklio aušinimo sistema negali efektyviai šaldyti variklio, dėl to variklis gali perkaisti šiltuoju metų laiku arba užšalti žiemą.

Patikrinkite ir stabdžių skystį. Žiemą tampa kur kas sunkiau suvaldyti mašiną stabdant, todėl tinkamas stabdžių skysčio lygis užtikrins saugesnę kelionę. Taip pat patikrinkite, ar nėra skysčio nuotėkio ar kitų problemų sistemoje.

Taip pat neverta laukti pirmųjų šalnų – verta iš anksto pakeisti langų plovimo skystį, kuris saugos nuo užšalimo. „Senukų“ specialistai atkreipia dėmesį, kad prieš pilant žieminį skystį, reikėtų pilnai išpurkšti vasarinį, kad neužšaltų valiklių sistema. Jie taip pat pataria patikrinti ir valytuvus: jei jie susidėvėję, braižo ar pilnai nenuvalo stiklo, juos reikėtų pakeisti.

Pakeiskite kilimėlius

Šaltuoju metų laiku gatvės ir keliai būna pasidengę sniegu, ledu, purvu, todėl žiemą tekstilinius kilimėlius vertėtų pakeisti į guminius.

Tekstiliniai kilimėliai sugeria nuo batų ištirpusį sniegą, todėl transporto priemonėje kaupiasi drėgmė. Automobiliui įšilus, drėgmė pradeda garuoti ir rasoja langai, tad prastėja matomumas.

Guminiai kilimėliai taip pat geriau sukimba su slidžiais paviršiais, todėl sumažėja kojų slydimo rizika. Be to, pastarieji kilimėliai yra lengviau valomi, jie nesugeria vandens ir purvo, o tekstilinių kilimėlių priežiūra yra kur kas sudėtingesnė – juos reikia dažniau plauti, siurbti, džiovinti.

Pasirūpinkite salono oro filtru

Dauguma automobilių gamintojų rekomenduoja reguliariai keisti salono oro filtrą, atsižvelgus į naudojimo laiką arba nuvažiuotus kilometrus. Tačiau norint užtikrinti gerą oro cirkuliaciją automobilio salone, filtrus verta patikrinti ir prieš žiemos sezoną.

Oro filtras pašalina dulkes, kenksmingas detales, alergenus ir kitus nešvarumus bei užtikrina, kad oras salone būtų švarus. O užsikišę oro filtrai gali turėti įtakos ir šilumos sistemai. Daugelis automobilių žiemą naudoja oro kondicionierių ir šildymo sistemą, kad reguliuotų oro temperatūrą ir drėgmę salone. Jei salono oro filtras užsikemša, tai gali sumažinti šildymo ir kondicionavimo sistemų efektyvumą, dėl to gali rasoti ar apšarmoti langų stiklai, atkreipia dėmesį „Senukų“ ekspertai.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us