Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Vilniaus savivaldybė neleido ūkininkams pratęsti protesto

Vilniaus savivaldybė neleido neterminuotam laikui pratęsti šią savaitę vykstantį žemdirbių protestą sostinėje, BNS pranešė savivaldybės atstovas. Lietuvos žemės ūkio taryba su tokiu prašymu kreipėsi trečiadienį. 

„Šiandien protesto organizatoriai informuoti, kad, deja, nėra galimybės pratęsti termino išduotam leidimui, nes tai nėra numatyta Susirinkimų įstatyme“, – BNS ketvirtadienį sakė Gabrielius Grubinskas. 

Anot jo, ūkininkai taip pat informuoti, kad jie turi teisę kreiptis dėl naujo leidimo, tačiau apie ketinimus organizuoti naują susirinkimą privalo savivaldybei pranešti bent prieš keturias darbo dienas.

Vilniuje prasidejo žemdirbiu mitingas. Vilnius, 2024-01-25. (Paulius Peleckis/BNS).

„Ūkininkų protesto renginys prie Vyriausybės baigsis šiandien (ketvirtadienį – BNS) iki 16 val., o traktoriai ir miškavežiai iš Gedimino prospekto ir jo prieigų turėtų išvažiuoti iki rytojaus 16 val.“, – nurodė savivaldybės atstovas. 

Tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas trečiadienį teigė, kad protestas gali tęstis ir ilgiau nei iki penktadienio. Anksčiau planuota, kad mitingas vyks dvi dienas – trečiadienį ir ketvirtadienį, antradienį ūkininkai statys techniką miesto centre bei ruošis protestui, o penktadienį išvažiuos. 

Antradienį į Vilniaus centrą ūkininkai suvežė apie tūkstantį traktorių bei miškavežių, o trečiadienį ir ketvirtadienį keli tūkstančiai ūkininkų ir jų rėmėjų mitingavo prie Vyriausybės rūmų Vilniuje.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us