Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Šalies vadovai Kovo 11-osios proga linki neprarasti Sąjūdžio išminties ir ramybės

Lietuvoje minint 34-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos metines, šalies vadovai ragina neprarasti Sąjūdžio išminties ir ramybės, išlikti vieningiems ir neprarasti budrumo. 

„Žengdami laisvės keliu, nepraraskime Sąjūdžio išminties ir ramybės. Juk šiai kartai tenka ne mažiau svarbi istorinė misija – laisvę išsaugoti. Telkime bendraminčius, stiprinkime savo šalį ir skubėkime į pagalbą tiems, kam jos labiausiai reikia. Tik bendromis jėgomis galime sukurti svajonių Lietuvą“, – pirmadienį Prezidentūros išplatintame pranešime sako prezidentas Gitanas Nausėda.

Anot jo, Kovo 11-oji – didinga data ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio XX amžiaus istorijoje. Šimtmečiais atkakliai gynusi savo nepriklausomybę, Lietuva pirmoji iš sovietų okupuotų tautų pakilo apginti savo žmogiškojo orumo ir laisvės. 

„Mūsų laisvės žygis grąžino Lietuvą į demokratinį Vakarų pasaulį ir esmingai prisidėjo prie naujo istorinio laikotarpio pradžios“, – sako G. Nausėda. 

Jo teigimu, Atgimimo karta niekada nepamirš, kad didžiausia galia, „padėjusi mums pakeisti Lietuvos ir viso pasaulio veidą, buvo tautos vienybė“. 

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė teigia, kad ši diena – reikšmingiausias modernios Lietuvos istorijos puslapis. Ji liudija mūsų tautos drąsą ir ryžtą, vienybę ir laisvės troškimą.

„Likimas lėmė įsikurti Vakarų ir Rytų pasaulių sankirtoje. Nuožmi Rusijos agresija prieš Ukrainą akivaizdžiai rodo, kad šioje geopolitinėje erdvėje turime niekada neprarasti budrumo, būti visada pasirengę ne tik kurti, bet ir ginti Tėvynę“, – teigia premjerė.

I. Šimonytė pabrėžia, kad kaip rodo šiandien Ukrainoje vykstantis Rusijos karas, laisvės ir nepriklausomybės idėjos – nemirtingos ir ukrainiečiai dėl jų kovos iki pergalės – žmogiškumo pergalės prieš agresoriaus brutalumą.

„Šios pergalės siekti turime visi: savo darbais, tvirtais sprendimais, tikru palaikymu, teikdami paramą ir švęsdami laisvę, kurią šiandien turime“, – sako premjerė. 


 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us