Raseinių naujienų portalas

Politika

Su A. Anušausku susitikęs G. Nausėda tikisi sklandaus KAM darbo, sprendimai – kitą savaitę

Prezidento patarėjas Kęstutis Budrys sako, kad su atsistatydinančiu krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku susitikęs šalies vadovas Gitanas Nausėda tikisi sklandaus darbų krašto apsaugos sistemoje tęstinumo.

„Prezidentas akcentavo poreikį užtikrinti krašto apsaugos sistemos funkcionalumą ir vykdomų darbų tęstinumą ir jų greitį“, – žurnalistams šeštadienį sakė prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais.

Pasak K. Budrio, dėl to prezidentas pirmadienį susitiks su premjere Ingrida Šimonyte, o reikiami su ministrų kaita susiję sprendimai bus priimti kitą savaitę.

„Prezidentas kaip vtyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas yra suinteresuotas, kad po juo esanti valdymo ir vadovavimo grandinė būtų aiški, tiesi, funkcionali“, – teigė patarėjas.

„Krašto apsaugos ministras taikos metu atlieka svarbų vaidmenį, todėl prezidentas yra suinteresuotas, kad visi sprendimai būtų priimami per maksimaliai trumpą laiką“, – pridūrė jis.

Anot K. Budrio, Lietuva turi laiku pasiruošti priimti Vokietijos brigadą, tęsti kariuomenės modernizavimo darbus, stegti diviziją, krašto apsaugos ministras turi dalyvauti parenkant kariuomenės vadą ir užpildant generalitetą.

Premjerė Ingrida Šimonytė šeštadienį pareiškė, kad krašto apsaugos ministras traukiasi dėl lūkesčių per likusį kadencijos laikotarpį Lietuvos saugumo labui padaryti „dar daugiau ir greičiau“, o iš ministro šiuo metu tikimasi „maksimalaus įsitraukimo“.

A. Anušauskas premjerei penktadienį įteikė atsistatydinimo pareiškimą, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

Anot I. Šimonytės, pasitraukimas nesusijęs su „kaip nors staiga pakitusia Lietuvos nacionalinio saugumo būkle, pasikeitusiomis grėsmėmis ar kokiomis nors neigiamomis žiniomis apie ministerijos veiklą“.

Ministrus Lietuvoje skiria ir atleidžia prezidentas premjero teikimu.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us