Raseinių naujienų portalas

Kita

Raseiniškių medžiotojų išvyka į Medžioklėtyros laboratoriją

Kovo 16 d., pasibaigus aktyviausiam medžioklės sezonui, Raseinių medžiotojų ir žvejų draugija suorganizavo edukacinę išvyką į Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Medžioklėtyros laboratoriją. Šiemet į pažintinę kelionę vyko net 52 mūsų rajono medžiotojai.

Medžioklėtyros aboratorijos vadovas dr. Artūras Kibiša skaitė paskaitą apie elnių atrankinę medžioklę. Medžiotojai, remdamiesi sukaupta baze, vizualiai galėjo apžiūrėti ir įvertinti, kaip atrodo perspektyvus jaunas, nemedžiotinas, patinas, ir kuo jis vizualiai skiriasi nuo seno, sumenkusiais ragais elnio.

Didelio susidomėjimo sulaukė EAC vadovo Petro Adeikio paskaita „Plėšrūnai-neatsiejama sveikos ekosistemos dalis”. Raseinių krašto medžiotojai buvo supažindinti su mitais apipintomis lūšimis ir kokie yra tikri faktai apie šiuos plėšrūnus. Nemaža paskaitos dalis skirta klausimui, koks yra „probleminis“ vilkas, ir kaip su jais sugyventi.

Po paskaitų dr. A. Kibiša aprodė įspūdingą Medžioklėtyros laboratoriją, kurioje yra sukaupta viena turtingiausių mokomosios medžiagos kolekcijų visame Baltijos regione.

„Raseinių medžiotojų ir žvejų draugijos nariai yra žingeidūs, bendruomeniški ir norintys plėsti akiratį. Tokios išvykos praturtina mūsų, medžiotojų, patirtį ir žinias, o tai – kelias į taisyklingos ir etiškos medžioklės puoselėjimą,- apie išvyką kalbėjo Raseinių MŽD medžioklės žinovas Tomas Gružas ir pridūrė: – Dėkoju visiems vykusiems, UAB Danspin už finansuotą kelionę, ir bendražygiui Pranui Laurinavičiui už įmažintas kelionės akimirkas. Medžioklei valio!”

Parengta pagal Raseinių medžiotojų ir žvejų draugijos informaciją

Nuotraukos: Prano Laurinavičiaus


Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us