Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Simuliuojant Astravo jėgainės avariją, vyks pratybos, bus tikrinama perspėjimo sistema

Pirmadienį Lietuvoje vyks valstybinio lygio civilinės saugos pratybos simuliuojant avariją Astravo atominėje jėgainėje Baltarusijoje, taip pat ryte bus tikrinama gyventojų perspėjimo sistema.

Pratybos, skirtos koordinuoti Krizių valdymo ir civilinės saugos sistemos subjektų veiksmus įvykus branduolinei avarijai Lietuvos pašonėje esančioje Astravo atominėje elektrinėje, vyks nuo 8 iki 17 valandos.

Kaip skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD), pratybomis siekiama patikrinti, kaip valstybės, savivaldybių ir kitos institucijos yra pasirengusios reaguoti galimos branduolinės avarijos atveju, taip pat į galimus išpuolius prieš infrastruktūros objektus ar valstybės institucijas, kaip vyktų gyventojų evakavimas iš skubių apsaugomųjų veiksmų veiklos zonos.

Pratybose dalyvaus Nacionalinė saugumo komisija, Nacionalinis krizių valdymo centras, šešios ministerijos, penkios valstybės institucijos ir įstaigos, visos šalies savivaldybės ir septynios nevyriausybinės organizacijos.

Tuo metu gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema bus tikrinama 10 val. – šalies gyventojai tris minutes girdės sirenų gausmą.

Gyventojams į mobiliuosius telefonus taip pat bus išsiųsti trumpieji perspėjimo pranešimai.

Siekiant įvertinti gyventojų perspėjimo mobiliaisiais tinklais efektyvumą ir pranešimų gavėjo pasiekiamumą, PAGD gyventojų prašo užpildyti apklausą, kuri prieinama čia.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us