Raseinių naujienų portalas

Verslas

Deklaruoti pajamas liko mažiau nei mėnuo — ypač svarbu suskubti vykdžiusiems individualią veiklą

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad beveik pusė gyventojų, kurie praėjusiais metais vykdė individualią veiklą (IDV), jau pateikė savo pajamų mokesčio deklaracijas. VMI primena, kad liko daugiau nei 190 tūkst. smulkiųjų verslininkų, kuriems šią pareigą reikėtų atlikti neatidėliojant, nes iki termino pabaigos — gegužės 2 d. liko mažiau nei mėnuo. 

„Dėkojame tiems, kurie nelaukia paskutinės minutės ir jau deklaravo pajamas. Atkreipiame dėmesį, kad pateikti pajamų mokesčio deklaracijas turi visi savarankiškai veiklą vykdę gyventojai, netgi tais atvejais, kai pajamų negavo. Tokiu atveju į pajamų eilutę įrašomas „0“. Deklaracijas savarankiškai dirbę gyventojai užpildo pagal apskaitos žurnalą, tačiau, jei gyventojas naudojasi VMI nemokamu virtualiu buhalteriu i.APS, tai visi įrašai sukeliami automatiškai į deklaravimo vedlį“, — primena VMI vadovės pavaduotojas Martynas Endrijaitis, pridurdamas, kad pernai individualią veiklą iš viso vykdė apie 350 tūkst. gyventojų. 

Pažymėtina, kad gyventojams svarbu atidžiai užpildyti papildomą informaciją: koks apskaitos principas taikomas bei kurį išlaidų atskaitymo pripažinimo būdą pasirinko gyventojas, t. y. ar iš pajamų atimti faktiškai patirtas išlaidas, kurias reikia pagrįsti dokumentais, ar be papildomų dokumentų taikyti 30 proc. atskaitymo būdą nuo visų gautų pajamų. PSDĮ ir VSDĮ apskaičiuojamos automatiškai.

VMI primena, kad gyventojai, vykdantys individualią veiklą ir esantys PVM mokėtojais arba savo individualiai veiklai priskiria ir joje naudoja ilgalaikį turtą, privalo rinktis kaupimo apskaitos principą ir jie to pakeisti negali. Šį principą gali pasirinkti ir kiti individualios veiklos vykdytojai, tačiau svarbu žinoti, kad gyventojai, pradėję taikyti kaupimo apskaitos principą, jį taiko iki veiklos vykdymo pabaigos, t. y. jie negali jo pakeisti. 

VMI padeda deklaruoti pajamas nuotolinių susitikimų metu

VMI kviečia gyventojus sudalyvauti nuotoliniuose praktiniuose seminaruose pajamų deklaravimo temomis, kurių metu VMI specialistas gyventojams žingsnis po žingsnio padeda pildyti savo pajamų mokesčio deklaraciją. Artimiausias nuotolinis seminaras vykdžiusiems individualią veiklą vyks balandžio 18 d., į jį užsiregistruoti galima čia. Daugiau informacijos apie nuotolinius praktinius seminarus galima rasti VMI internetinėje svetainėje

Susidūrėte su finansiniais sunkumais?

Primename, kad gyventojai, kurie patiria finansinių sunkumų, gali kreiptis į VMI dėl mokestinės nepriemokos mokėjimo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį (MPS). Kai susiduriama su sunkumais dėl gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sumokėjimo pateikus pajamų mokesčio deklaraciją, kreiptis į VMI dėl MPS galima ne anksčiau nei balandžio 12 d., t. y. likus ne daugiau kaip 20 dienų iki mokėjimo termino. Prašymą bei dokumentus dėl MPS patogiausia pateikti per Mano VMI, taip pat galima ir elektroniniu ar klasikiniu paštu bei tiesiogiai atvykus į aptarnavimo padalinį. 

Visa aktuali informacija apie pajamų deklaravimą – www.vmi.lt > Pajamų deklaravimas, o deklaracijos pildymo instrukcijos — VMI „Youtube“ kanale. Pasikonsultuoti mokesčių klausimais galima telefonu +370 5 260 5060. Primename, kad atvykimui į VMI aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija.

PAPILDOMA INFORMACIJA:

TOP 5 populiariausios veiklos su verslo liudijimu 2023 m.

Veiklos pavadinimasGyventojų skaičius (tūkst.)
Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma26,5
Kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla12,1
Specialieji statybos darbai, išskyrus pastatų ir kitų statinių apdailos ir remonto darbus11,1
Prekyba tik ne maisto produktais10,3
Kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veikla6,7

TOP 5 populiariausios veiklos pagal individualios veiklos pažymą 2023 m. (kai veikla nurodyta, kaip pagrindinė)

Veiklos pavadinimasGyventojų skaičius (tūkst.)
Kita pašto ir pasiuntinių (kurjerių) veikla21,8
Kitas, niekur kitur nepriskirtas, keleivinis sausumos transportas20,2
Kirpyklų ir kitų grožio salonų veikla12,1
Kitas, niekur kitur nepriskirtas, švietimas9,3
Statybos baigimas ir apdaila8,4

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us