Raseinių naujienų portalas

Kultūra

Sugrįžta projektas„@KLASIKOSJUNGTYS“

Raseinių rajono kultūros centras ir projekto partneris Raseinių meno mokykla kviečia pasimėgauti naujai atgimstančiu kūrybiniu projektu „@klasikosjungtys“.

Šis projektas apjungia profesionalius menininkus ir mėgėjus kurti kartu, užmegzti gyvą ryšį,  geriau  komunikuoti ir išreikšti savo nuomonę, kad ji būtų naudinga jauniems menininkams, skatintų toliau kurti ir tobulėti. Šiemet planuojama paruošti ir pristatyti tris koncertus įvairiose miesto erdvėse. Koncertai planuojami birželio ir rugsėjo mėnesiais. Pirmąjį koncertą pristatys grupė „Blooming Vibes“ kartu su Raseinių meno mokyklos smuikininke Lyja Germavičiūte ir  pianiste Vėja Germanavičiūte.   Dėka puikių, inovatyvių, kūrybiškų pedagogių Jolantos Tučinskienės ir Laisvidos Juodytės, merginos jau ne pirmą kartą dalyvauja projekte. 2022 m. jos atliko  bendrą programą su styginių kvartetu „Musica Libera“. Patirtos geros emocijos ir pasidalinimas jomis  paskatino šiemet prisijungti ir kitus Raseinių meno mokyklos mokytojus bei mokinius prie naujų iššūkių ir sumanymų. Rugsėjo pradžioje planuojamas antras projekto koncertas, kuriame susijungs Karolina Beinarytė – Palekauskienė (smuikas), Daiva Stulgytė (fortepijonas), Martynas Beinaris (baritonas) ir  Raseinių meno mokyklos solistai Jokūbas Macius ir Barbora Tautvydaitė (mokytojas Vytautas Vasiliauskas), RRKC Ariogaloje dainos studijos „Ario“ solistė Eliza Aputytė (vadovė Vaida Aputytė). Jie atliks kartu paruoštą muzikinę programą „Dainingumo versmė“.

Baigiamasis projekto koncertas planuojamas rugsėjo 21 d. per Raseinių miesto šventę „Rudens bendrystės sodas – 2024“. Šiame koncerte meniniais atradimais ir patirtimis dalinsis Gintaro Mameniškio ir Viktorijos Mameniškienės – akordeono ir smuiko duetas kartu su Raseinių meno mokyklos mokiniais ir mokytojais Daiva Lipčiene, Gražvydu Jegnoru bei Eligija Dobilaitiene.

Šiame projekte labai svarbus grįžtamasis ryšys – pokalbis. Abipusis pokalbis daro daug didesnį poveikį, negu monologinis nuomonės išdėstymas. Tačiau tokiam pokalbiui turi pasiruošti abi pusės.

Prieš prasidedant koncertiniams pasirodymams, projekto dalyviai ir kiti meno mokyklos mokiniai, bendruomenės nariai dalyvaus Terapinės muzikos programoje, kurią ves grupės „Blooming Vibes“ atlikėjos Ramunė Antanavičienė ir Dailė Docienė. Tai – pati naujausia dueto atrasta koncertinės terapijos forma, kai muzikos kūriniai naudojami kaip projekcinė priemonė, siekiant susitikti su savo jausmais. Tai – tarsi grupinė terapija, pasitelkiant muzikos instrumentus, dainavimą ir pačiu švelniausiu būdu pajungiant visus norinčius programos dalyvius. Programos metu yra paliečiamos labai gilios psichologinės temos, kalbama apie itin svarbius žmogui, jo psichinei sveikatai aspektus ir apie tai kalbame ne tik žodžiais, bet ir visiems suprantama muzikos kalba.Dailė Docienė turi  ne tik atlikėjos, bet ir Geštalto psichoterapijos konsultantės kvalifikaciją, tad šias žinias puikiai pritaiko ir muzikos pasaulyje. Muzikos terapija yra specializuota sritis, kurioje naudojama muzika, siekiant pagerinti fizinę, emocinę, socialinę ir kognityvinę sveikatą. 

Arfos, smuiko, gitaros ir vokalo duetas „Blooming Vibes“ jau daug metų koncertuose naudoja įvairius muzikos terapijos metodus. Koncerto metu duetas sukurs betarpišką, saugų bendravimą. Norintieji laisva valia  įsitrauks į muzikos kūrimo ir atlikimo procesus,  kuriuose galės jutimiškai panaudoti egzotiškus, mažai Lietuvoje žinomus instrumentus, kaip Šruti, Monolina, Kioshi varpeliai, Ocean Drum. Prisilietimas prie šių įvairių instrumentų atskleidžia visiškai naują, netikėtą emocijų pliūpsnį. Viena naujausių veiklų koncertuose – sutartinių dainavimas. Šis lietuvių daugiabalsis dainavimas – mūsų senolių palikimas, nematerialusis pasaulio paveldas ir viena iš unikaliausių terapinės muzikos formų, dovanojanti nusiraminimą, bendruomenišką muzikos pajutimo džiaugsmą, tarsi malda, apjungianti čia esančius su mūsų protėviais.

Dueto terapinis koncertas apima šias veiklas: muzikos klausymasis,  grojimas muzikos instrumentais kartu su dalyviais, dainavimas, kūrybiniai intarpai, muzikinis improvizavimas, judesio terapija kartu su muzika. Terapijos tikslai gali skirtis, priklausomai nuo individualių poreikių, tačiau dažniausiai ja siekiama pagerinti žmogaus gerovę, sumažinti stresą, padėti įveikti emocinius iššūkius, skatinti bendravimą ir sąveiką su kitais, pagerinti judesio kontrolę ir kt.

Terapinio koncerto pabaigoje vyksta laisva refleksija apie potyrius, aplankiusius per visą muzikos terapijos koncerto kelionę.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, projekto globėja – Raseinių rajono savivaldybė, partneris – Raseinių meno mokykla, projekto sumanytojas ir įgyvendintojas – Raseinių rajono kultūros centras.

Teksto autorė Raseinių rajono kultūros centro renginių režisierė Laimona Liauškienė

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us