Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Pradėjus nacionalinį pacientų pavežėjimą, per dvi valandas sulaukta 300 skambučių

Nuo pirmadienio Lietuvoje pradėjus teikti pacientų pavežėjimo paslaugą, sulaukta beveik 300 skambučių, didžioji dalis skambinusiųjų norėjo gauti informacijos apie šią naujovę.

Greitosios medicinos pagalbos tarnybos (GMPT) generalinio direktoriaus patarėjo Tomo Vasiliausko teigimu, iki 10 val. trumpuoju numeriu 1808 gauta beveik 300 skambučių.

Iš jų 90 proc. skambinusiųjų teiravosi apie pavežėjimo paslaugą ir 10 proc. bandė jai registruotis. Dviem trečdaliais atvejų registracijos buvo sėkmingos, trečdalis žmonių neatitiko paslaugai gauti nustatytų kriterijų.

„Jeigu vakar dirbo du operatoriai, šiandien dirba ne mažiau kaip dešimt. (…) Galima pervežti žmones iš bet kurios savivaldybės į bet kurią ir parvežti iš sveikatos priežiūros įstaigos namo“, – pirmadienį Kauno klinikose per spaudos konferenciją sakė Greitosios medicinos pagalbos tarnybos atstovas.

Pasak T. Vasiliausko, tarnyba atsakinga už dviejų lygių paslaugą – nespecializuotą valstybės lygio ir specializuotą pacientų pavežėjimą.

„Pirmai savaitei esame užsitikrinę transportą keturis kartus didesniam pavežėjimų kiekiui nei prognozuojamas“, – tvirtino T. Vasiliauskas.

Jo duomenimis, per dieną savivaldybėje, turinčioje 25 tūkst. gyventojų, įvyksta 0,7 pavežėjimo per dieną.

„Tikėtina, kad augs iki 2–2,5 karto. Į šiuos skaičius atsiremdami, esame numatę keliskart didesnius transporto skaičius. (…) Numatydami didesnę paklausą, esame pasirengę ją uždengti“, – dėstė GMPT direktoriaus patarėjas.

Numatoma 40 tūkst., kitais metais – 70 tūkst. pavežėjimų

Kaip sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys,s pirmadienį pradedamas vykdyti pacientų pavežėjimas yra neskubios pagalbos paslauga, startuojanti visose 60-yje Lietuvos savivaldybių, ji „reikšmingai didina pacientų galimybes ir mobilumą“.

„Šiai paslaugai galima registruotis į pasirinktą gydymo įstaigą. Šiai paslaugai pacientui padėti galės ir jo artimieji žmonės, socialiniai darbuotojai, šeimos nariai, gydytojai. Pacientai galės vykti, jei yra poreikis, ne tik vieni, bet ir su lydinčiuoju“, – teigė A. Dulkys.

„Ir labai svarbus dalykas pacientų srautų valdymui – kad tai yra planinės paslaugos. (…) Gydymo įstaigoms, jų ritmui, yra didžiulė pagalba“, – pažymėjo ministras.

Anot jo, „holistinis paslaugos kontekstas atsispindi ir paslaugų finansavime“.

„Tai reiškia, kad hemodializės paslaugos bus finansuojamos ir organizuojamos iš savivaldybių, nespecializuotos pavežėjimo paslaugos bus finansuojamos valstybės, specializuotos – iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo“, – nurodė ministras.

Jo duomenimis, šiemet numatoma suteikti pavežėjimo paslaugą 40 tūkst. pacientų, kitąmet šis skaičius galėtų siekti 70 tūkstančių.

Šiemet šiai paslaugai finansuoti valstybė numačiusi 4 mln. eurų, kitais metais gali reikėti apie 9 mln. eurų.

Plungės rajono mero Audriaus Klišonio teigimu, pavežėjimo paslaugą jau kurį laiką teikiančiai Plungė savivaldybei ji kainuoja 50–70 tūkst. eurų per metus.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us