Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Vyriausybė pritarė sprendimui didinti vaiko pinigus iki 70 eurų

Vyriausybė trečiadienį pritarė sprendimui koreguoti universalios vaiko išmokos koeficientą, kad vaiko pinigai kitąmet didėtų dešimčia eurų – iki 70 eurų už vaiką.

„Čia taip pat yra mūsų įsipareigojimai, kuriuos prisiėmėme priimdami sprendimą didinti vaiko pinigus. Kad tai būtų įgyvendinta nuo 2021 metų sausio 1 dienos, turime nustatyti universalios išmokos dydžio vaikui koeficientą – 1,75 bazinio socialinės išmokos dydžio, taip užtikrinant išmokos vaikui padidėjimą nuo 60 iki 70 eurų“, – per Vyriausybės posėdį trečiadienį teigė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė, kad tai yra tik „aritmetinis pataisymas“, jog keičiantis pačiam baziniam dydžiui, nuo kitų metų universali išmoka vienam vaikui siektų 70 eurų.

Anot jos, šį įsipareigojimą Vyriausybė vykdys, tam suplanuotos lėšų biudžete. 

Išmokų vaikams įstatymas numato, kad nuo kitų metų sausio vaiko pinigai augtų nuo 60 iki 70 eurų, neįgaliems, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams – nuo 100 iki 111 eurų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimu, išmokoms vaikams kitiems metams papildomai reikės 63 mln. eurų. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us