Raseinių naujienų portalas

NaujienosNuomonės

Siūloma leisti burtis daugiau žmonių, valanda ilginti barų darbo laiką

Vyriausybė trečiadienį svarstys siūlymus valanda ilginti kavinių darbo laiką ir leisti į vidų galimybių pasą turinčius asmenis, leisti didesnius žmonių susibūrimus, dvigubinti žiūrovų lauko renginiuose skaičių.

Sveikatos apsaugos ministerijos teikiamuose Karantino nutarimo pakeitimuose numatytos šios naujovės:

Asmenų bendravimas. Siūloma atsisakyti daugiau nei vienos šeimos artimų kontaktų ribojimo – būtų leidžiama susitikti dviem šeimoms arba ne daugiau nei penkiems skirtingų namų ūkių asmenims uždarose erdvėse, lauke leidžiama būriuotis iki 10 asmenų – dvigubai daugiau, nei iki šiol. Dabar vienos šeimos ir atskirų asmenų susitikimai leidžiami tik „socialinio burbulo“ principu. Siūloma visiškai atsisakyti asmenų skaičiaus ribojimų ir vykstant automobiliais.

Kavinės ir barai. Viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų darbo laikas būtų ilginamas valanda – iki 23 valandos. Taip pat į vidų būtų leidžiami visi turintieji imunitetą ar jaunesni nei 16 metų. Švelninimai ir toliau negaliotų naktiniams klubams.

Prekybos centrai. Siūloma atsisakyti draudimo savaitgaliais veikti prekybos centrams, paviljonams su dengtais stogais turgavietėse.

Paslaugos. Siūloma suvienodinti minimalaus ploto reikalavimus visoms paslaugų teikimo vietoms – nustatyti vienodą 10 kv. metrų paslaugos teikimo ploto reikalavimą vienam paslaugos gavėjui.

Baseinai ir pirtys. Siūloma pirčių paslaugas leisti teikti visose vietose ne daugiau nei dviem asmenims (iki šiol leista tik šeimai), o su jei paslaugos teikiamos turintiems galimybių pasą, asmenų skaičiaus siūloma neriboti. Baseinuose galėtų lankytis iki 50 asmenų, jei vienam jų užtikrinamas 20 kv. metrų plotas, taip pat būtų neribojamas lankytojų su galimybių pasu skaičius.

Sporto klubai. Siūloma neriboti ploto vienam lankytojui sporto klubuose, kai juose lankosi turintys galimybių pasą. 

Asmeninės šventės. Asmeninėse šventėse viduje leidžiama dalyvauti dviem šeimoms (iki šiol – vienai) arba ne daugiau nei penkiems asmenims iš skirtingų namų ūkių, lauke leidžiama švęsti dešimčiai asmenų. Turintiems vadinamąjį galimybių pasą, kaip ir numatyta anksčiau, bus galima švęsti grupėmis po 10 viduje, o lauke tokių švenčių dalyvių skaičius neberibojamas.

Renginiai. Renginiuose atvirose erdvėse leidžiama dvigubinti žiūrovų skaičių iki 300, uždarose erdvėse renginius toliau būtų leidžiama organizuoti su 150 žiūrovų, užpildant ne daugiau nei 30 proc. sėdimų vietų. Gyvūnų parodose būtų leidžiama užimti ne tik sėdimas vietas.

Galimybių pasas. Numatyta, kad visos nutarime apibrėžtos darbo, ūkinės veiklos ar kitos veiklos gali būti neribojamos arba ribojamos iš dalies turintiems galimybių pasą, t.y. persirgusiems COVID-19, pasiskiepijusiems, turintiems ne anksčiau nei prieš parą darytą COVID-19 neigiamą testą ir vaikams iki 16 metų. Siūloma numatyti darbdaviams galimybę patikrinti darbuotojų „galimybių paso“ duomenis – iki šiol tokia galimybė buvo numatyta tik paslaugų teikėjams. Taip pat, siekiant sudaryti sąlygas ir užsieniečiams pasinaudoti „galimybių pasu“.

Po kelių mėnesių griežto karantino Vyriausybė nuo balandžio 19-osios leido atidaryti visas parduotuves prekybos centruose, nuo gegužės 3-iosios – ir turgavietėse bei kitose viešose vietose, bet parduotuvės vis dar negali veikti savaitgaliais.

Nuo balandžio 22-osios leista 7-21 valandomis veikti lauko kavinėms, barams ir restoranams, kai prie vieno staliuko lauke sėdi ne daugiau nei du asmenys, išskyrus šeimas.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us