Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Kaune prasidėjo „Kaunas Pride“ eitynės

Šimtų žmonių kolona, pasipuošusi vaivorykštės vėliavomis ir šūkiais, tokiais kaip „Born this way“ (angl. toks gimiau) ir „Mums nerūpi jūsų vaikai“, pajudėjo Laisvės alėja skambant energingai mušamųjų muzikai.

Renginio organizatoriai dalyvius aprūpino rožinėmis veido kaukėmis, ant kurių parašyta „Tyla = mirtis“.

Dalyviai eina dešiniąja Laisvės alėjos puse, skanduodami „,Mes esame visur“ pritariant būgnams, likusios dvi alėjos sekcijos paliktos kitiems praeiviams ir žiūrovams. Žmonės stebi, filmuoja renginį, dalis lydi dalyvius šūksniais „gėda“, yra atsinešusiųjų dėžutes su kiaušiniais.

Renginį saugo gausios policijos pajėgos: šimtai pareigūnų tikrina į miesto centrą ateinančius žmones ir prižiūri tvarką. Centrinės miesto gatvė atitverta tvoromis.

Policija taip pat praneša fiksavusi keletą incidentų, yra sulaikytų asmenų, priimtas sprendimas laikinai uždaryti įėjimus į Laivės alėją.

„Prieš eitynes būta agresyviau nusiteikusių asmenų, norėjusių patekti, tačiau jie nebuvo įleisti į renginio vietą. Vienas asmuo sulaikytas dėl provokacijų ir kurstymo. Taip pat sulaukta pranešimo apie asmenis su šunimis prie Soboro“, – informavo Kauno apskrities policija.

Kaip BNS informavo įvykio vietoje esanti Kauno policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė, dar vienas incidentas užfiksuotas prie fontano Laisvės alėjoje – čia įvykus susistumdymui, pareigūnai išvedė asmenį atokiau nuo eisenos, jis nebuvo sulaikytas.

Eitynėse dirbanti BNS žurnalistė pranešė, kad apie 13.20 kolona įstrigo ties fontanu, čia grupelė asmenų susikibę rankomis nepraleidžia renginio dalyvių, policija juos bando patraukti.

Eitynių dalyviams besirenkant, Nepriklausomybės aikštėje skambėjo tiek palaikančių juos miestiečių pasisakymai, tiek pasipiktinusių gyventojų balsai.

„Tai yra gamtos dovana ir mes nieko nepakeisime. (…) Jie – žmonės, didesni žmonės, nei tie, kurie prieš“, – kalbėjo vyresnio amžiaus vyras, atėjęs palaikyti dalyvių.

Tuo tarpu ant Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios, žinomos kaip Soboras, laiptų susibūrė grupelė žmonių, kalbėjusių maldas.

„Niekas jų… aš taksistu buvau, veždavau juos ir panašiai. Lai susirenka, bet žmonės labiausiai piktinasi dėl eitynių, o ne dėl to, kad jie yra“, – kalbėjo buvęs politikas Vytautas Šustauskas, taip pat atėjęs į renginį.

Į renginį iš Vilniaus atvykęs Venjaminas, pasipuošęs aukštakulniais ir rožiniu sijonu, pasakojo, kad į Lietuvą prieš kelerius metus persikraustė iš Maskvos.

„Čia, Lietuvoje, laisviau, esu laisvas“, – žurnalistams sakė jis.

Jis teigė, jog žmonės jį pamatę reaguoja „beveik normaliai“.

Eitynės vyksta nuo Nepriklausomybės aikštės prie Soboro Laisvės alėja iki jos pabaigos, tuomet jų dalyviai apsisuks ir judės tuo pačiu maršrutu atgal. Eitynės pasibaigs vėl susirenkant Nepriklausomybės aikštėje.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us