Raseinių naujienų portalas

NuomonėsPolitika

Byloje dėl privalomų kaukių dėvėjimo mokiniams atsakovu įtrauktas A. Dulkys

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) trečiadienį pradėtoje nagrinėti byloje dėl privalomų kaukių dėvėjimo mokiniams atsakovu įtrauktas sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Arūnas Dulkys.

„Teisėjų kolegija, pasitarusi vietoje, nutarė tenkinti prašymą ir įtraukti atsakovu sveikatos apsaugos ministrą, kuris yra ir valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas“, – posėdžio metu sakė teisėjų kolegijos pirmininkė Vaida Urmonaitė-Maculevičienė.

Su prašymu įtraukti A. Dulkį atsakovu kreipėsi pareiškėjai, ministerijos atstovai tam neprieštaravo.

Į teismą su pareiškimu ištirti A. Dulkio sprendimą dėl kaukių mokiniams kreipėsi opozicijoje esančių Seimo narių grupė.

Jie abejoja, kad įpareigojimas mokiniams dėvėti kaukes atitinka Konstitucijos nuostatą, kad žmogaus orumas yra neliečiamas, bei geriausius vaiko interesus.

Pareiškėjų vertinimu, toks įpareigojimas prilygsta „privataus gyvenimo, apimančio fizinę ir psichologinę asmens neliečiamybę, gerbimo ribojimui ir priimtas neturint įstatymuose numatytų įgaliojimų“.

Į teismą dėl minėto sveikatos apsaugos ministro sprendimo kreipėsi opozicinių partijų ir frakcijų atstovai, tarp jų – „darbiečiai“ Aidas Gedvilas, Mindaugas Puidokas, „valstiečiai“ Ligita Girskienė, Valius Ąžuolas, Dainius Kepenis, demokratai Linas Kukuraitis, Zenonas Streikus ir kiti.

Privalomos kaukės mokyklose uždarose patalpose vyresniems mokiniams buvo įvestos lapkritį, o gruodį toks reikalavimas nustatytas ir pradinukams.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us