Raseinių naujienų portalas

NaujienosPolitika

Dėl karinių veiksmų Ukrainoje gali būti skelbiama nepaprastoji padėtis

Rusijai ketvirtadienį pradėjus karinius veiksmus Ukrainoje, Lietuvoje gali būti skelbiama nepaprastoji padėtis, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Pati situacija reikalauja aptarimo ir veikiausiai prezidentas priims sprendimą dėl nepaprastosios padėties šaukimo, dėl ko reikėtų Seimo susirinkimo“, – LRT sakė premjerė.

9 val. ryte yra numatytas prezidento šaukiamos Valstybės gynimo tarybos posėdis, jame taip pat gali būti sprendžiama dėl konsultacijų su NATO, karinės parengties didinimo, anksčiau ketvirtadienį sakė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Pasak I. Šimonytės, tai, kas vyksta Ukrainoje, gali būti vadinama karu.

„Nepaisant to, kad ponas Putinas savo, kaip atrodo, iš anksto įrašytame kreipimęsi kalba apie kažkokią specialią operaciją Donbase, tačiau tai, kas iš tikrųjų vyksta, manau, kad gali būti vadinama pilno masto karine operacija, karine invazija, nes girdime apie sprogimus, kurių šaltinio iki galo gal dar nežinome, bet miestuose, kurie su Donbasu tikrai nieko bendro neturi“, – teigė premjerė.

Pasak jos, šiuo metu Vakarams svarbu išlaikyti vienybę, kurią pademonstravo nuo pat tada, kai Kremlius ėmė kelti ultimatumus.

„Reikia tartis dėl diplomatinio spaudimo, politinio spaudimo, ekonominio spaudimo Kremliaus režimui, bet taip pat ir dėl paramos Ukrainai“, – sakė ji.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksti ryte ketvirtadienį paskelbė karinę operaciją Ukrainoje jos separatistams ginti ir provakarietiškai savo kaimynei „demilitarizuoti ir denacifikuoti“.

Ukrainos sostinėje Kijeve ir rytiniame Mariupolio uostamiestyje, netrukus po to girdėjosi sprogimai.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us