Raseinių naujienų portalas

KitaVerslas

VMI dėmesio sulaukę šunų veisėjai deklaravo 600 tūkst. eurų pajamų

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad atliko prekybos veisliniais šuniukais internete analizę ir inicijavo 45 asmenų stebėseną. Gyventojai papildomai deklaravo apie 600 tūkst. eurų pajamų ir papildė biudžetą 33 tūkst. eurų mokesčių.

VMI surinko informaciją apie išduotus gyvūnų kilmės dokumentus ir ją sugretino su pardavimo skelbimais socialiniuose tinkluose bei prekybos svetainėse. Analizės metu veislynų registruotų šuniukų kiekis ir pagal viešai prieinamus šaltinius internete nustatyta jų vidutinė rinkos kaina lyginta su veislynų deklaruotomis pajamomis.

„Veisėjų veiklos kontrolę apsunkina verslo savininko nustatymas. Dažniausiai tai yra šeimos verslas, tačiau veiklą būna įregistravęs vienas iš šeimos narių, nebūtinai tas, kuris registravo šuniuką. Be to, neretai jis metų eigoje pasikeičia. Pardavimai dažniausiai vykdomi grynaisiais pinigais, tad įrodyti neapskaitytus sandorius ir jų vertę yra sudėtinga“, – sako VMI Kontrolės departamento vyresnysis patarėjas Rolandas Puncevičius.

Įsigyjant gyvūną iš veislyno ir siekiant įsitikinti, kad asmuo teisėtai vykdo veiklą ir apskaito iš veiklos gautas pajamas, pirkėjams rekomenduojama paprašyti pardavėjų pateikti buhalterinės apskaitos dokumentus, verslo liudijimą ar individualios veiklos registravimą patvirtinančią pažymą. Gyventojai, kurie vykdo komercinę gyvūnų veisimo veiklą, įsigiję verslo liudijimą, pardavę šuniukus, klientui pageidaujant, turi išrašyti prekių (paslaugų) pirkimo – pardavimo kvitą, o įregistravę individualią veiklą pagal pažymą – sąskaitą faktūrą arba PVM sąskaitą faktūrą (kai gyventojas (pardavėjas) yra įsiregistravęs pridėtinės vertės mokesčio mokėtoju).

VMI duomenimis, „Veislinių naminių gyvūnėlių auginimo“ verslo liudijimus 2021 m. įsigijo 551 gyventojas, jų deklaruota pajamų suma – beveik 3,7 mln. eurų. Individualią veiklą pagal pažymą „Kitų gyvūnų auginimas“ vykdė 218 gyventojų, jų deklaruota pajamų suma – 1,7 mln. eurų.

Gyventojai, įtarę arba turintys informacijos apie galbūt nelegaliai vykdomą veiklą, neapskaitomas pajamas arba kt. mokestinius pažeidimus, apie tai raginami pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882 ar užpildant elektroninę anketą VMI svetainėje www.vmi.lt. Apie galimai nedeklaruotas pajamas pernai iš gyventojų gauta beveik 1,5 tūkst. pranešimų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us